Naujienų srautas

Tavo LRT2019.03.19 15:33

Penki nuosavi namai per dešimtmetį ir patirtas pragaras: emigrantų istorija

LRT.lt 2019.03.19 15:33

Per dešimt metų emigracijoje, kaunietis Vygandas neatostogavo nei karto. Šiaurės Airijoje gyvenantis vyras pinigus taupė nekilnojamam turtui ir šiandien valdo net penkis namus.

Tiems, kurie sako, kad dirbant paprastus darbus neįmanoma susitaupyti, Šiaurės Airijoje gyvenantys Vygandas ir Agnė Urbučiai gali savo asmeniniu pavyzdžiu įrodyti – užsienyje galima dirbti, užsidirbti, pasirūpinti ateitimi ir grįžti namo.

Po penkiolikos metų šeima planuoja savo gyvenimą Lietuvoje. Čia, jau kitais metais į pirmą klasę pradės eiti poros vaikai. Nei įgytas nekilnojamas turtas, nei pagerėjusi finansinė padėtis nepanaikino savo šalies ilgesio.

„Man nesvarbu, kokią mašiną vairuoju, nesvarbu, ką esu apsirengęs. Aš visada mąsčiau: grįšiu į Lietuvą ir jau turėsiu pagrindą po kojomis“, – sako šeimos galva.

Į Airiją pora išskrido prieš penkioliką metų, tuomet jie nusipirko žemės sklypą Kaune, bet pinigų namo statyboms – nebebuvo. Vygandas Airijoje dirbo visus darbus ir dar paprašydavo viršvalandžių. Gyveno  septyniese, kartu su svetimais žmonėmis, kol savo atkakliu darbu įrodė, jog gali ne tik dirbti juodą darbą, bet ir pats vadovauti parduotuvei.

„Kai po dešimties metų pirmą kartą išskridom atostogauti į Ispaniją, supratau, kas yra tikrasis poilsis. Iki šiol per atostogas aš kroviau sunkvežimius, ardžiau mašinas“, – sako Vygandas. Kokie darbai emigrantams sukrovė turtus?

Apie neįtikėtiną lietuvių poros gyvenimą Airijoje ir planus grįžti namo – šiandien, 19.30 laidoje „(Ne)emigrantai“, per LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą