Tavo LRT

2019.03.19 14:17

Jubiliejinio LRT „Prototo“ nugalėtojas: iš pradžių net nežinojau, kad yra prizas

LRT.lt2019.03.19 14:17

Sužaistas jubiliejinis – 10-asis – LRT „Prototo“ žaidimas. Interaktyvi viktorina šįkart subūrė beveik 9 tūkst. protmūšių entuziastų. Vos antrą kartą LRT „Prototo“ viktorinoje sudalyvavęs ir išmanųjį telefoną „iPhone XS“ laimėjęs Daniil`as iš Vilniaus sako, kad protmūšiai – tai jo gyvenimo būdas: jis ne tik mėgsta dalyvauti protų kovose, bet ir pats jas rengia.

Žaidėjų ir vėl laukė klausimai iš įvairių sričių. Pretendentų į pagrindinį vakaro prizą klausėme tokių klausimų: kiek lietuvių abėcėlėje yra raidžių? Ką gydo pulmonologas? Kas nutapė garsųjį paveikslą „Juodasis kvadratas“? Kuriame JAV mieste 1773 m., protestuodami prieš Didžiosios Britanijos muitų politiką, amerikiečiai išmetė į vandenį visą britų arbatžolių krovinį?

Į 12 klausimų atsakė net 26 žaidėjai, tad teko perskaityti ir papildomą klausimą. Tryliktas klausimas skambėjo taip: „1896 metų karas tarp Anglijos ir Zanzibaro laikomas trumpiausiu istorijoje. Kiek jis truko?“ Atsakymų variantai: 38 minutes, 3 valandas ir 8 minutes, 38 valandas. Teisingą atsakymą – 38 minutes – pasirinko net 21 žaidėjas, tad burtų keliu išrinktas laimingasis. Juo tapo Daniil`as iš Vilniaus.

Tikras protmūšių entuziastas Daniil`as tikina ne tik mėgstantis sudalyvauti protų kovose, bet ir pats rengiantis tokius žaidimus. „Tai – laisvalaikio būdas“, – sako jau mokykloje protmūšiais susižavėjęs 10-asis išmaniojo telefono „iPhone XS“ laimėtojas.

„Apie šį žaidimą sužinojau neseniai, „skrolindamas“ feisbuke. Žaidžiau tik antrą kartą. Praėjusį kartą neteisingai atsakiau į 6 klausimą, buvo šiek tiek sunkesnis žaidimas. Šį kartą klausimai buvo lengvesni. Tikriausiai dėl to daugiau žmonių pateko į finalinį etapą ir reikėjo to papildomo klausimo“, – pasakoja vilnietis.

Tačiau, pasak jo, klausimai šįkart buvo ir įdomesni: atsakant į kai kuriuos klausimus reikėjo ne tiek žinių, kiek logiškai pamąstyti, pritaikyti atmetimo būdą ir taip išrinkti atsakymą. „Prototo“ jis tikina žaidęs vienas. „Šiam žaidimui užtenka vieno žmogaus“, – pažymi jis.

Daniil`as teigia nujautęs, kad turi šansų laimėti, mat turi patirties ir nemažai žinių. Iš pradžių jis tikina net nežinojęs, kad nugalėtojas apdovanojamas prizu: „Kai pradėjau žaisti, net nežinojau, kad yra prizas. Pamačiau, kad vyksta žaidimas, pagalvojau, kodėl gi nesužaidus. Tikriausiai žaisiu ir toliau.“

Sveikiname 10-ojo LRT „Prototo“ žaidimo nugalėtoją Daniil`ą iš Vilniaus!

Unikali, pirmoji Lietuvoje tiesioginė interaktyvi viktorina LRT „Prototo“ kiekvieną savaitę sukviečia protmūšių entuziastus prie išmaniųjų įrenginių ekranų pasitikrinti savo žinių. Žaidimo dalyviai, teisingai atsakę į visus 12 klausimų, tampa pretendentais į pagrindinį vakaro prizą. Jeigu į 12 klausimų atsako daugiau nei 10 žaidėjų, užduodamas papildomas klausimas. Kiekvieno žaidimo nugalėtojas burtais renkamas tą patį vakarą.

LRT „Prototo“ – kiekvieną ketvirtadienį 20.40 val. jūsų išmaniuosiuose telefonuose.