Naujienų srautas

Tavo LRT2019.03.19 09:56

Speciali LRT RADIJO laidos „10–12“ transliacija iš Varšuvos

LRT.lt 2019.03.19 09:56

Kviečiame klausyti specialios LRT RADIJO laidos „10–12“ transliacijos iš Varšuvos. Laidos vedėjai – Giedrė Čiužaitė ir Darijušas Malinovkis.

Laidoje girdėsite:

·         Lenkija ir lietuviai. Apie ką šiandien kalba Lenkija?

·         Reportažą iš Varšuvos turgelio, kur yra lietuviškų prekių;

·         Kodėl Lenkijoje populiari K. Sabaliauskaitės „Silva Rerum“? Kas Varšuvos universitete mokosi lietuvių kalbos, istorijos, kultūros?

·         Studijos Lenkijoje, kultūriniai, ekonominiai ir kiti panašumai bei skirtumai;

·         Verslininkai, aptarnavimo sferoje dirbantys žmonės Varšuvoje.

Pagal charakterį ir papročius lyg ir turėtume būti prisirišę prie namų ir gimtinės, tačiau istorija byloja ką kita – nuo seno, tik atsiradus progai, ieškoti laimės keliaujame svetur. Pastarieji dešimtmečiai dar kartą įrodė, kad esame emigrantų tauta. Šiandien lietuvį sutiksi visur – Lenkijoje ir Amerikoje, Anglijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Tai kiek gi mūsų yra pasaulyje? Sakoma, kad apie keturis milijonus. Būtent taip – „Keturi milijonai“ – vadinsis Lietuvos radijo laidų ciklas, skirtas šiemet paskelbtiems Pasaulio lietuvių metams.

„Po visą pasaulį išsibarstę lietuviai – labai svarbi Lietuvos dalis, su kuria norime palaikyti ryšį. „Keturi milijonai“ – vienas pirmųjų Pasaulio lietuvių metams skirtų LRT projektų, kurį pristatome visose savo platformose – radijuje, internete ir televizijoje“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pirmoji transliacija – jau antradienį, kovo 19 d. 10 val. tiesiogiai iš Lenkijos radijo (Polskie Radio) studijos Varšuvoje. LRT radijo laidų vedėjai Giedrė Čiužaitė ir Darijušas Malinovskis kalbėsis su kaimyninėje šalyje gyvenančiais įvairaus amžiaus ir skirtingų patirčių tautiečiais. Giedrė ir Darijušas jungiasi ir su LRT TELEVIZIJOS laidomis – „Labas rytas“ ir „Laba diena“, specialios publikacijos bus rengiamos ir portale LRT.lt.

„Pirmąją panašaus pobūdžio transliaciją lapkričio mėnesį rengėme tiesiogiai iš Latvijos radijo studijos, ji buvo skirta Latvijos šimtmečiui ir būtent tada kilo idėja, kad panašias laidas galima rengti ir iš kitų šalių. Todėl šiemet keliones pradedam nuo kitos kaimynės, Lenkijos, kur yra didelė lietuvių bendruomenė“, – pasakoja Giedrė Čiužaitė.

Vėliau kitų LRT žurnalistų laukia kelionės į lietuvių išeivijos sostine neoficialiai vadinamą Čikagą ir ten, kur lietuviai dažniausiai traukė pastaruosius keliolika metų, – į Airiją, Jungtinę Karalystę ir Norvegiją. Kokia išeivių kasdienybė? Ar seka gyvenimą Lietuvoje? Galiausiai, ar susimąsto kada apie grįžimą namo? Tai tik keli klausimai, kuriuos žurnalistai užduos svetur gyvenantiems tautiečiams

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą