Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Žurnalistinių tyrimų konkurse LRT.lt žurnalistė laimėjo premiją

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Baigėsi „Media4change“ judėjimo už aukštesnių standartų žurnalistiką skelbtas žurnalistinių tyrimų konkursas. 700 eurų vertės premiją, be kitų laureatų, laimėjo ir LRT.lt portalo žurnalistė Liucija Zubrutė. Premija ji apdovanota už korupcijos srityje parengtą tyrimą, pavadinimu „Pagauk, jei gali: aviatorius, kurio net milijoninės skolos nenuleidžia ant žemės“.  

Baigėsi „Media4change“ judėjimo už aukštesnių standartų žurnalistiką skelbtas žurnalistinių tyrimų konkursas. 700 eurų vertės premiją, be kitų laureatų, laimėjo ir LRT.lt portalo žurnalistė Liucija Zubrutė. Premija ji apdovanota už korupcijos srityje parengtą tyrimą, pavadinimu „Pagauk, jei gali: aviatorius, kurio net milijoninės skolos nenuleidžia ant žemės“.

„Džiaugiuosi, kad kompetentinga komisija įvertino mano pastangas, prisidedant prie profesionalios žurnalistikos. Džiugu, kad šis konkursas paskatino ne tik mane, bet ir kitus kolegas imtis sudėtingesnio, nei esame pratę kasdieną, darbo“, – sako L. Zubrutė.

Anot jos, rengiant žurnalistinį tyrimą, sunkiausia buvo gauti reikiamą informaciją. Žurnalistė teigia ne kartą atsimušusi į sieną: „Tačiau šiais laikais atviri duomenys (angl. open data) suteikia galimybę toje sienoje išmušti plytą ir pažvelgti giliau.“

Apie vertinimą L. Zubrutė tikina negalvojusi, tiesiog džiaugėsi, kad pavyko atlikti pirmą savo tyrimą. „Konkurso rezultatai man, palyginti neseniai dirbančiai žurnalistei, bus paskata ir toliau domėtis tiriamąja žurnalistika. Viliuosi, kad kitiems konkurso dalyviams – taip pat“, – teigia L. Zubrutė.

Ji priduria nekantriai laukianti, kol galės perskaityti dar nepaviešintus kitų dalyvių darbus. Skaitytojai jau greitai galės su jais susipažinti. Juos bus galima perskaityti judėjimo „Media4change“ portale.

Korupcijos srityje apdovanotas dar vienas, kol kas nepublikuotas, Tado Širvinsko atliktas tyrimas. Tokio paties dydžio – 700 eurų – premijomis įvertinti ir žmogaus teisių srityje tyrusių žurnalistų Lukrecijaus Tubio, Jutos Liutkevičiūtės, Mariaus Jokūbaičio ir Saulės Pinkevičienės darbai. 

Kokybiškos žiniasklaidos siekiantys dalyviai nuo rugsėjo mėnesio rengė tyrimus, o jų darbus bei konkurso eigą prižiūrėjo vertinimo komisija. Ją sudarė daugiau nei dešimt profesionalių įvairių žiniasklaidos priemonių žurnalistų, žiniasklaidos bei pasirinktų tyrimo krypčių ekspertų.

Į galutinį konkurso etapą pateko dešimt dalyvių, kurių temų vystymas bei keliama problematika buvo pripažinti aktualiausiais ir verčiausiais žengti finišo tiesiosios link. Vertinimo stalą pasiekė daug darbų, kuriuose galima įžvelgti tiriamosios žurnalistikos užuominas bei talentingą plunksną.

Žurnalistinių tyrimų konkurso fonde lieka arti 3000 eurų žmogaus teisių temas pasirinkusiems dalyviams, o korupcijos – 1500 eurų. Šios sumos atiteks netrukus startuosiančio konkurso dalyviams.

Konkurso rengėjai žada, kad išdrįsusiųjų priimti naujo konkurso iššūkį lauks staigmenos. Čia pirma jėgas išbandyti bus kviečiami žurnalistikos profesionalai. „Media4change“ judėjimas tikisi, kad konkursas paskatins siekti bendro tikslo – aukštesnių standartų žurnalistikos Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą