Naujienų srautas

Tavo LRT2015.01.12 11:27

Savaitgalio audra: be elektros – vis dar tūkstančiai, Palanga skaičiuoja nuostolius

Savaitgalį siautęs stiprus vėjas Lietuvoje pridarė daug žalos. Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad kvietimų sulaukta dėl išvirtusių medžių ar nukritusių šakų bei reklaminių stendų. Audra nuostolių pridarė ir Baltijos jūros paplūdimiams, o tūkstančiai gyventojų liko be elektros.

Savaitgalį siautęs stiprus vėjas Lietuvoje pridarė daug žalos. Ugniagesiai gelbėtojai sako, kad kvietimų sulaukta dėl išvirtusių medžių ar nukritusių šakų bei reklaminių stendų. Audra nuostolių pridarė ir Baltijos jūros paplūdimiams, o tūkstančiai gyventojų liko be elektros.

Bendrovės „Lesto“ duomenimis, sekmadienį vakare be elektros dar tebebuvo likę maždaug 12 tūkst. gyventojų, daugiausia jų – Klaipėdos regione. Pasak įmonės atstovo Martyno Burbos, per naktį tiekimą pavyko atnaujinti beveik pusei vartotojų.

„Pirmadienį 6 val. dėl smarkaus vėjo sukeltų padarinių be elektros buvo likę apie 7 tūkst. žmonių, daugiau nei pusė jų – Klaipėdos regione. 950 vartotojų elektros neturi Kauno regione,  po 600 – Alytaus ir Šiaulių regionuose“, – sako M. Burba.

Pasak LRT radijo pašnekovo, nakties ir ryto metu bendrovė naujų iškvietimų nebegavo, tačiau esamų gedimų pašalinimą sunkino oro sąlygos ir tamsus paros metas.

„Dėl darbuotojų saugumo negalėjome vykdyti dalies darbų“, – teigia „Lesto“ atstovas.

Jo žodžiais, vartotojai elektros tiekimą prarado dėl smarkaus vėjo nutrauktų elektros linijų, taip pat ant jų nuvirtusių medžių ar šakų.

„Sinoptikai ir pirmadienį pranašauja gūsingą vėją, todėl prašome gyventojų būti atsargius ir nesiartinti prie elektros linijų, o, pastebėjus nutrauktą oro liniją ar ant jo užvirtusį medį, apie tai pranešti gelbėtojams bendruoju pagalbos telefonu 112 ar „Lesto“ trumpuoju numeriu 1802“, – perspėja M. Burba.

Paklaustas, kiek brigadų dirba tokiu energetikams iššūkiu tapusiu metu, pašnekovas skaičiuoja, kad šalyje tuo užsiima 48 operatyvinės komandos, suburtos iš „Lesto“ ir rangovų darbuotojų.

„Jau penktadienį žinojome sinoptikų prognozes, ruošėmės – buvo mobilizuotos visos komandos. Dabar siekiame kuo greičiau pašalinti mums žinomus gedimus ir atnaujinti elektros tiekimą“, – tikina M. Burba.

Ant žmonių krito ir plytos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vyriausioji specialistė Laura Valauskienė LRT radijui sako, kad šis savaitgalis gelbėtojams buvo tikras darbymetis.

„Savaitgalis buvo gana karštas – buvo gauta daugiau nei 207 kvietimai. Iš jų apie 150 gelbėjimo darbų buvo atlikta dėl vėjo padarytos žalos: krito medžiai, lūžo šakos, elektros stulpai, krito skardos, balkonų rėmai, ant žmonių – plytos. Laimei, žmonių aukų nebuvo“, – sako L. Valauskienė.

Anot pašnekovės, dažniausiai ugniagesiai vyko į Klaipėdos apskritį, o naktį iš sekmadienio į pirmadienį tarnyba gavo kiek daugiau nei 130 iškvietimų dėl vėjo padarytos žalos.

L. Valauskienė LRT radijo klausytojams primena, kad, atsitikus nelaimei, pagalbą reikia kviesti telefono numeriu 112.

Palanga jau skaičiuoja nuostolius

Palangos miesto savivaldybė jau skaičiuoja audros padarytus nuostolius.

„Sekmadienį viską apžiūrėjome. Labiausiai nukentėjo paplūdimiai nuo Palangos tilto į šiaurę – praktiškai iki pat Šventosios. Pastebėjome susiformavusius 1–3 m aukščio skardžius, nes jūra pasiekė kopas. Takų, kurie veda jūros link, praktiškai nėra“, – LRT radijo eteryje pasakoja Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Jis sako, kad komunalininkai mieste turi daug darbo: išvartyti medžiai, nukritusios šakos, išplėšti stogai. Miestas, jo žodžiais, bus tvarkomas visą savaitę.

„Ačiū Dievui, Palangos tiltas 2011 m. buvo rekonstruotas, todėl atlaikė šią audrą. Neabejoju, kad, jei jis vis dar būtų senas, nebūtų atlaikęs“, – tikina kurorto vadovas.

Š. Vaitkus tvirtina, kad savivaldybė nėra pajėgi viena pati susitvarkyti su 25 km besitęsiančiais paplūdimiais, todėl prašys pagalbos iš Aplinkos ministerijos.

„Nuo 9 val. pradeda dirbti grupė, kuri jau po pietų galės pasakyti realius nuostolius, ir apie tai informuosime Aplinkos ministeriją“, – teigia Š. Vaitkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi