Naujienų srautas

Tavo LRT2015.01.07 16:24

Užsitęsus euro zonos defliacijai, mažėtų ne tik kainos, bet ir atlyginimai

Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnyba prognozuoja, kad euro zonos ekonomikoje prasideda defliacija – bendro kainų lygio mažėjimas.

Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnyba prognozuoja, kad euro zonos ekonomikoje prasideda defliacija – bendro kainų lygio mažėjimas.

Antradienį paskelbtoje negalutinėje gruodžio mėnesio infliacijos ataskaitoje užfiksuotas kiek didesnis kainų kritimas, nei spėjo ekspertai. Baiminamasi, kad, užsitęsus šiai padėčiai, Europoje mažės ne tik kainos, bet ir atlyginimai, lėtės ekonomika.

ES statistikos agentūra „Eurostat“ skelbia, kad, negalutiniais duomenimis, euro zona metus baigė su neigiama infliacija – mažėjančiomis kainomis. Pasak ekonomikos ekspertų, tam didžiausią įtaką padarė pinganti nafta bei kiti energijos šaltiniai.

Tai kelia susirūpinimą Europos Centriniam Bankui (ECB), nes baiminamasi, kad gyventojai, tikėdamiesi ir toliau krisiančių kainų, didesnius pirkinius atidės vėlesniam laikui. O tai, pasak ekonomistų, paskatintų dar didesnį kainų mažėjimą, todėl kristų ir atlyginimai, būtų stabdomos investicijos.

Tai pirmas kartas nuo 2009-ųjų, kai euro zonoje fiksuojama defliacija. ECB raginamas kuo greičiau imtis priemonių, kad išjudintų ekonomikas ir skatintų kainų augimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi