Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Praėjusį mėnesį LRT žiūrovams įdomiausia – tarybinės valdžios privilegijos

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusį mėnesį LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.  

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusį mėnesį LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Didžiausio LRT Mediatekos lankytojų dėmesio praėjusį mėnesį sulaukė režisieriaus Gedimino Skvarnavičiaus filmas apie tarybinės valdžios privilegijas „Tarp lygių lygūs ir laisvi“. 1988 m. sukurtas filmas šiemet rodytas „Scanoramos“ kino festivalyje. Scenarijaus autoriai – J. Šadevičius, G. Skvarnavičius.

Žiūrovų susidomėjimo nepraranda ir laida „Emigrantai“. Pirmoji laidos istorija – į Nyderlandus atvykęs Saulius manė, kad šioje šalyje jam pavyks daug užsidirbti, tačiau viskas baigėsi tuo, kad naktis teko leisti tiesiog parke. Dabar vaikinas jau turi namus – savo lovą, spintą ir netgi balkoną. Ar tikrai nori pasakoti tai, ką patyrė, Saulius galvojo ilgai. Juk jis – iš geros šeimos, Lietuvoje niekada nejautė nepritekliaus, netgi norėjo tapti politiku, LRT Televizijos laidoje „Emigrantai“ sakė jaunuolis.

Antrąją laidos heroję, iš Klaipėdos prieš šešerius metus į Norvegiją emigravusią Kristiną Prokopec, lydi sėkmė – netrukus vestuves atšoksianti ir vaikelio susilauksianti moteris tapo brangiausios sveikatos sistemos Europoje, o gal net ir visame pasaulyje, dalimi. Su LRT Televizijos laida „Emigrantai“ ji pasidalijo šios šalies sveikatos priežiūros užkulisiais ir asmenine laime.

Populiarus buvo ir „Chanukos“ – ugnies šventės – įrašas Mediatekoje. Kokia šios šventės prasmė? Ką skanauja visas žydiškasis pasaulis šią dieną? LRT kvietė švęsti Chanuką kartu su visa Lietuvos žydų bendruomene. Koncertas, žydiškų valgių gaminimas, talentingi atlikėjai ir žydiškos melodijos. Koncerto vedėjai Edita Mildažytė ir Arkadijus Vinokuras. Solistai: Virgilijus Noreika, Rafailas Karpis, Marija Silickaja, Birutė Dambrauskaitė, Gidonas Šapiras. Atlikėjai: Lietuvos žydų bendruomenės ir Vilniaus Kultūros centro žydų dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech“.

Gyvenimo būdo laida „Stilius“, kaskart pasakojanti skirtingas istorijas, ir šį kartą sukėlė susidomėjimą. Pirmieji namai – Niujorke, antrieji – Los Andžele, tretieji – Lietuvoje. Šitaip savuosius prioritetus dėlioja pirmoji laidos herojė ir Lietuvoje viešėjusi filmų prodiuserė, režisierė ir aktorė Oona Mekas. Po dešimties metų laukimo ji tapo Lietuvos piliete ir atsiėmė lietuvišką pasą. Negana to, ateityje O. Mekas bus įrašyta ir į Lietuvos kino istoriją. 

Antrasis pasakojimas apie, ko gero, tik mados gerbėjams žinomą kaip jaunąjį genijų Vitalijų Autuką, kuris šiandien tik kartą per metus grįžta į namus Vilniuje. Pradėjęs kurti madą beveik vaikystėje, vos sulaukęs 14-os, prieš ketverius metus jis paliko Lietuvą. „Didžioji Britanija iš esmės pakeitė mano gyvenimą“, – „Stiliui“ atvirai sakė Vitalijus ir jau nebeslepė, kas jį išvarė iš namų. 

Linksmoji laidos dalis nukels į svečius pas Gustavą, linksmuolį LRT Televizijos laidų autorių, kulinarijos žinovą, pripažintą vaikų ir suaugusiųjų garsenybę Audrių Rakauską, neseniai pasirodžiusį pilno metražo filme. Kaip gyvena TV ekrano žvaigždė ir kas jam gyvenime yra svarbiausia?

Lankomiausių Mediatekos įrašų sąraše visuomet atsiduria serialas „Meilė kaip mėnulis“. Šioje serijoje Algimantas nusprendžia prisipažinti Gražinai apie nesantuokinį sūnų ir savo praeities santykius. O Valius, nusprendęs kiek atsipalaiduoti, išmušė iš vėžių Austėją ir jos mamą.

1. „Tarp lygių lygūs ir laisvi“

2. „Emigrantai“

3. Šventinis koncertas „Chanukos šventė“

4. „Stilius“

5. „Meilė kaip mėnulis“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą