Naujienų srautas

Tavo LRT2015.01.17 20:05

Pristatytos „Eurovizijos“ atrankai sukurtos dainos

Antradienio vakarą LRT didžiojoje studijoje susirinkę „Eurovizijos“ gerbėjai galėjo pirmieji susipažinti su kūriniais, kurie pretenduoja atstovauti Lietuvai didžiausiame Europos muzikos konkurse. Dvylika atrankos dalyvių pristatė dvyliką skirtingų kūrinių.

Antradienio vakarą LRT didžiojoje studijoje susirinkę „Eurovizijos“ gerbėjai galėjo pirmieji susipažinti su kūriniais, kurie pretenduoja atstovauti Lietuvai didžiausiame Europos muzikos konkurse. Dvylika atrankos dalyvių pristatė dvyliką skirtingų kūrinių.

LRT Televizijos žiūrovai dainas išgirsti galės jau sausio 17 dieną. Po šios laidos transliacijos atranką paliks net du atlikėjai. Tai priklausys nuo komisijos vertinimų bei žiūrovų balsavimo. Komisijos kėdėse šį vakarą sėdi: „Eurovizijos“ ekspertas, muzikos apžvalininkas Ramūnas Zilnys, operos solistė Sigutė Stonytė, dirigentas Vytautas Lukočius bei pop scenos atstovė Justė Arlauskaitė-Jazzu. 

Konkurso taisyklės nepasikeitė. Praėjusių metų atrankos modelis, rengėjų teigimu, pasiteisino, todėl prie lietuvių komisijos prisijungs trys nauji užsienio ekspertai iš Olandijos, Didžiosios Britanijos ir Gruzijos, vienas jų – legendinis „Pink Floyd“ vadybininkas Peteris Jenneris.

Pirmasis scenoje pasirodė Vaidas Baumila. Jam teko pristatyti kūrinį „I‘m feeling love“. „Man labai patiko, gražiu tembru sudainavote, lygiai, beveik švariai“, – vertino S. Stonytė. Operos solistės teigimu, norėjosi, kad priedainyje atlikėjas paimprovizuotų. J. Arlauskaitė pripažino, kad jai sunku būti objektyvia, nes yra V. Baumilos gerbėja. „Linkiu, kad Europa pagaliau tave išgirstų, nes esi to vertas, tik nesu tikra dėl dainos“, – sėkmės linkėjo Jazzu. 

Baladė „Say you love me“ suskambo Mios lūpose. V. Lukočiaus manymu, atlikėjos balsas pasirodė „nudrėkstas lietuviškų orų“. „Pradžia buvo intriguojanti, atrodė, kad atėjo miela ir seksuali katytė, tačiau ji neatsiskleidė, kulminacijos nepasiekė“, – manė V. Lukočius. Jis dainininkei siūlė atrasti kitų vokalinių priemonių. R. Zilnio nuomone, abi nuskambėjusios dainos – euroviziškos. „Tai – stipresnė daina nei ta, kurią atsinešėte praėjusiais metais. Daina palanki dramai, tačiau jos šį vakarą jūs neatskleidėte“, – pastebėjo R. Zilnys. Jo manymu, dainą sunku vertinti nematant šou, kurį apgalvojus, kūrinys taptų puikiu euroviziniu pasirodymu. 

Reda Striškaitė atliko dainą vokišku pavadinimu „Es tut mir nicht leid“ („Man negaila“). „Jūsų labai gražus balsas, puikiai jautėt šį stilių“, – pastebėjo S. Stonytė. Pasak V. Lukočiaus, nors plastika rodė pasitikėjimą savimi, balsas skambėjo neužtikrintai. „Man buvo ilgoka, galvoju, gal tai solisto problema, kad man neįdomu“, – sakė V. Lukočius. „Manau, kad su savo charizma, su savo balso tembru išsiskirtumėte“, – tikino J. Arlauskaitė-Jazzu. Tačiau dainos stilių ji įvertino kaip pabodusį ir ne itin tinkamą „Eurovizijai“. 

Edgaras Lubys pristatė anglišką savo dainos „Karnavalas baigėsi“ versiją, pavadintą „Not Perfect“. „Auksinio balso“ žiūrovai šią dainą jau galėjo girdėti projekto metu bei jo finale. „Aš sakiau, kad ši daina yra hitas, tai – geras kūrinys“, – tvirtino R. Zilnys. Jo manymu, svarbu apgalvoti šou, nes kol kas neaišku, ar kūrinys tiktų „Eurovizijai“. Su komisijos kolega sutiko ir J. Arlauskaitė-Jazzu. „Šioje dainoje yra ką paniūniuoti, tai svarbu“, – pridėjo R. Zilnys.

Kūrinį „Skęstu“ atliko Neringa Šiaudikytė. Pasak S. Stonytės, balsas skambėjo „bangomis“. „Jūs nuolat kartojote vieną žodį – „skęstu“, jis skambėjo vienodai, taip nebūna“, – tikino operos solistė. „Man labiau priminėt nuskintą lelijos žiedą, kuris pradeda džiūti. Buvote taip toli, lyg užsidariusi stiklinėje“, – vertino V. Lukočius. Dirigento teigimu, kūrinys buvo gražus, tačiau atliktas neįtikinamai. R. Zilnio vertinimu, daina nebuvo palanki šiai atlikėjai. „Nereikėtų vertinti Neringos talento pagal šį kūrinį, nes jis ir aranžuotė nėra labai tinkami“, – sakė muzikos apžvalgininkas.

Liepai Mondeikatei teko atlikti kūrinį „Feel My Love“. „Netinka ši daina jūsų balsui, nors ji euroviziška. Apskritai, šį vakarą skambėjo kūrinių, kurie geresni nei tie, kuriuos jau esam išsiuntę į „Euroviziją“, – pastebėjo R. Zilnys. Dėl to, kad daina netiko L. Mondeikaitei, sutiko ir J. Arlauskaitė- Jazzu. „Tie disko burbulai – gana“, – scenografiją sukritikavo dainininkė.  

Milita Daikerytė sudainavo kūrinį „Dangerous“. „Šiame pasirodyme buvo elementų, kurie Militos amžiui nelabai tinka. Daina gal reikalavo šio dalyko, bet daugiau taip nedaryčiau‘, – sukritikavo R. Zinys. S. Stonytės teigimu, atlikėjos balsas geras ir skambus, tačiau reikėtų ieškoti savasties, nes tembras atrodo girdėtas.

Praėjusias metais atrankoje jėgas jau mėginusi Monika Linkytė scenoje pasirodė su daina „The Right Way“. V. Lukočius turėjo atlikėjai kiek kritikos, mat jam pritrūko gyvumo, o dainavimas pasirodė neįtikinamas. „Esi spalvinga, nebijok to parodyti kitiems, tada ateis ir charizma“, – patarė Jazzu.

Trijų vaikinų grupė „Rolikai“ pristatė dainą „Sound of Colors“. S. Stonytės žodžiais, muzika atrodė neįpareigojanti ir net nesijautė, kad tai – „Eurovizijos“ atranka. „Vienam iš trijų jaunuolių reikėtų pasitobulinti vokalą“, – pastebėjo operos solistė. „Pikčiausia, kad jūsų stiliukas tinka „Eurovizijai“, bet žiūrint į jus atrodė, kad jums pritrūko repeticijų“, – sukritikavo R. Zilnys. 

Jurgis Bruzga nutarė atlikti dainą „Take my Love“. „Vienintelis dalyvis, kuris turi išskirtinį liūdną tembrą, kurio su niekuo nesupainiosi, tai – vertybė“, – tikino S. Stonytė. Ji palinkėjo dainos kulminacijoje išlaikyti tą pačią spalvą ir daugiau dirbti su vokalu. „Pasigedau iki galo išdirbto personažo“, – nutarė R. Zilnys.

Wilma La pasirodė su kūriniu „Factory Hearts“. „Man patiko jūsų laisvė ir dainavimas nesureikšminant. Tik tada tas didysis klausimas: kodėl tada reikia dalyvauti atrankoje? Nors nematau tragedijos: vieni geriau, kiti blogiau“, – svarstė S. Stonytė. „Turite vieną bruožą, kuris labai simpatiškas: neturite kai kurių kompleksų ir turite didesnį pasitikėjimą savimi“, – įvertino R. Zilnys. Tačiau, jo manymu, negerai, kad pasitikėjimas savimi prasilenkia su realybe.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą