Tavo LRT

2019.03.15 15:10

„Misija – Pasaulio Lietuva“: kaip Kopenhagos lietuviai sujungia danišką racionalumą su sentimentais Lietuvai?

LRT.lt2019.03.15 15:10

„Misija – Pasaulio Lietuva“ siekia sujungti lietuvius, gyvenančius visame pasaulyje. Naujausioje dokumentinių filmų ciklo dalyje TV žygio komanda lankosi Danijos sostinėje ir bendrauja su čia įsikūrusiais tautiečiais.

„Vilnius ir Kopenhaga pagal gyventojų amžiaus vidurkį yra vienos jauniausių sostinių Europoje. Tai jaučiasi kiekviename žingsnyje. Oficiali lietuvių bendruomenė čia itin glaudžiai bendradarbiauja su vietos lietuvių jaunimo sąjunga. Ko gero, Kopenhagos lietuviai yra vieni aktyviausių iš kol kas aplankytų kitų miestų bendruomenių“, – pasakoja „Misija – Pasaulio Lietuva“ sumanytojas Vladas Linauskas.

Projekto komanda neslepia simpatijų Kopenhagai. Čia sutikti lietuviai TV žygio dalyviams atvėrė bene plačiausią skirtingų veiklų bei pažiūrų lobyną. Nuo lietuvio, vadovaujančio vienai didžiausių psichiatrijos klinikų Danijoje, iki jaunuolio, metusio viską dėl buriavimo ir pasirinkusio gyvenimą laive.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ vedėjas Andrius Mamontovas džiaugiasi, kad Gatvės muzikos diena buvo įkvėpimo šaltinis visai Kopenhagos lietuvių jaunimo sąjungai: „Kai prieš daugiau nei dešimtį metų kilo idėja organizuoti Gatvės muzikos dieną, buvo sunku įsivaizduoti, kuo ji pavirs ateityje. Gera matyti, kad ji atėjo iki Kopenhagos, kur įkvėpė visą būrį jaunų žmonių burtis bei nuveikti šį tą gražaus“.

Kopenhagos lietuvių bendruomenės pirmininkė Inga Merkytė pabrėžia pilietybės išsaugojimo svarbą: „Jei pažvelgsime į lietuvių mentalinę sanklodą, pamatysime, kad esame labai sentimentalūs ir labai praktiški. Nors sentimentalusis lietuvis visada jausis tautos dalimi, praktiškasis gali pasirinkti ir kitą pilietybę. Vien dėl to Lietuvai reikia dvigubos pilietybės. Nes galutiniame taške kiekvienas pasaulio lietuvis lėks, stos ir kovos už mūsų šalį“.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ jau šį šeštadienį 18.15 val. per LRT PLIUS. Ved. Andrius Mamontovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt