Tavo LRT

2015.01.02 09:44

„Auksinio balso“ titulas atiteko A. Lasytei

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2015.01.02 09:44

Pirmąjį Naujųjų metų vakarą paaiškėjo, kad didžiausią muzikinį gyvo garso konkursą „Auksinis balsas“ po įnirtingos kovos laimėjo Aistė Lasytė.  

Pirmąjį Naujųjų metų vakarą paaiškėjo, kad didžiausią muzikinį gyvo garso konkursą „Auksinis balsas“ po įnirtingos kovos laimėjo Aistė Lasytė. 

Aktorę labiausiai palaikė televizijos žiūrovai, skambučiais ir trumposiomis žinutėmis balsuota net 113455 kartus. Tai ir lėmė jos laimėjimą, nes bendroje lentelėje A. Lasytė ir D. Novilas surinko vienodą balų skaičių. 

Iškart po apdovanojimo dainininkė jautėsi pasimetusi. „Ką tik nulipau nuo scenos ir nežinau, kaip reikia jaustis“, – šypsojosi laimėtoja. Paklausta, ar laimėjimą panaudos taip, kaip ir apdainavo ironiškame savo kūrinyje „Dešimt tūkstančių pinigų“, A. Lasytė nepasimetė: „Žiūrint, kas išeis, pažiūrėsiu kainoraštį, kokios galimybės, ir pagal tai išsirinksiu“.  

Aktorė neslėpė, kad konkurse jai teko daug iššūkių, tačiau išskirti sunkiausio muzikos stiliaus ar kūrinio negalėjo. „Čia buvo labai daug šūkių ir iššūkių. Visos dainos buvo mažesni ar didesni iššūkiai“, – sakė atlikėja.

Pasiteiravus, kaip žada švęsti laimėjimą, aktorė neapleido savo ironiško amplua: „Sudaušiu šampano taurę su kolegomis, draugais. Kurie ateis, su tais ir sudaušiu. Gyvensiu toliau, kaip gyvenau, nes čia dar, tikiuosi, nesibaigė gyvenimas“.  Savo gerbėjams ir žiūrovams laimėtoja tvirtino turinti daug žodžių. „Reikėtų kalbėti ir kalbėti. Aš jiems norėčiau pasakyti tiek daug, tačiau sakau tradiciškai – ačiū, nes kas aš be jūsų“, – dėkojo A. Lasytė.

Bendra lentelė: 

1. A. Lasytė – 19 balų

2. D. Norvilas – 19 balų 

3. E. Lubys – 16 balų

4. J. Šeduikytė – 16 balų

Komisijos lentelė:

1. D. Norvilas – 30 balų  

2. J. Šeduikytė –  17 balų

3. A. Lasytė – 17 balų

3. E. Lubys – 16 balų

„Pakeliate „Auksinio balso“ kartelę“

Konkurso baigtis buvo atiduota į televizijos žiūrovų ir komisijos narių rankas. Apie pasirodymus savo nuomonę išsako Sigutė Stonytė, Zita Kelmickaitė ir Gintaras Rinkevičius. Orkestrui šį vakarą diriguoja G. Rinkevičiaus mokinys Ričardas Šumila.

Pirmajai į sceną teko lipti J. Šeduikytei su daina „Ljorando“. Pristatymo siužete dainininkė kalbėjo pristigusi balso jėgos, kurios reikalavo operos žanras, todėl planuoja to mokytis. Už šį apsisprendimą ir palaikymą atlikėja tikino esanti dėkinga savo mamai, kuri, sujaudinta dukters pasirodymo operos vakare, apsiverkė.

„Manau, kad kiekvienas sutrikote: pirmas numeris, o žmogus pasirinko tokią dainą, kai išeini į sceną tarsi nuogas“, – pastebėjo Z. Kelmickaitė. Komisijos narė kūrinį įvertino kaip labai skaudų ir svarbų. „Jurga nėra paviršutiniškas žmogus. Tas, kas į vandenį žvelgia giliai, žino, kad gelmės spalva yra tikriausia“, – sakė muzikologė.

S. Stonytė pastebėjo dainininkės pažangą tiek vokaline, tiek menine prasme. „Jurga įdomi vidumi, pritraukianti ir priverčianti klausyti“, – tikino operos solistė. G. Rinkevičius pripažino, kad jam artimas kūrybinis dainininkės stilius. Jis džiaugėsi įtaigumu ir pasirinktu kūriniu. 

„Auksiniame balse“ jau pristatytą savo kūrybos kūrinį  „Karnavalas baigėsi“ pakartoti nutarė E. Lubys. „Ant scenos esu ramesnės prigimties, nesu šalies linksmintojas“, – pristatymo siužete kalbėjo dainininkas. Jis atskleidė, kad kituose koncertuose ir renginiuose nejaučia tokios atmosferos, kokia tvyro „Auksiniame balse“.

Z. Kelmickaitė pakartojo, kad šis atlikėjas konkurse jai yra didysis atradimas. „Buvote visiškai kitoks. Jūsų balsas įgavo daug spalvų, man patinka dramatiškas, padūkęs Edgaras“, – teigė komisijos narė. S. Stonytės manymu, E. Lubys turėtų būti pavyzdžiu jaunimui. Ji žavėjosi sveiku atlikėjo gyvenimo būdu, geru balsu ir atsakingumu.  „Pakeliate „Auksinio balso“ kartelę“, – liaupsino operos solistė. G. Rinkevičius turėjo pastabų kūriniui, tačiau pasirodymą įvertino palankiai.

„Kiek visko pridainavau“, – siužete stebėjosi Deivis Norvilas. Jis dėkojo gerbėjams už palaikymą ir tikino puikiai praleidęs laiką projekte. Jis nutarė pakartoti Erodo ariją iš miuziklo „ Jėzus Kristus superžvaigždė“. 

„Esate patyręs vilkas“, – sakė Z. Kelmickaitė. Pasak jos, scenoje profesionalius dainininkas jaučiasi kaip žuvis vandenyje. „Buvote labai išraiškingas, atlikote labai įtaigiai“, – vertino muzikologė. Jai pritarė ir dirigentas G. Rinkevičius. Jis palinkėjo atlikėjui dar tobulėti. „Puikiai parodytas miuziklo žanras, labai daug spalvų balse, labai ryškiai jį parodėte“, – tvirtino S. Stonytė.

„Pradžioje galvojau – tris laidas pabūsiu, gerai, įdomu“, – atviravo A. Lasytė. Tačiau atkaklus darbas ją atvedė iki finalo. „Pirmą kartą lentelėje pakilau po operos vakaro, kai iš vis nėriau į karštą vandenį“, – šmaikštavo aktorė. Visiem padėkoti atlikėja nutarė su Anthony ant Johnson kūriniu „Thank you for your love“. 

Pasak Z. Kelmickaitės dalyviai komisijos nariams davė sunkų uždavinį, nes visi keturi pasirodė puikiai. Muzikologė tvirtino, kad nei vienas iš dalyvių nėra banalus, o A. lAsytė rizikavo pasirinkdama tokiį subtilų kūrinė. „Anokia čia rizika dėkoti žmonėms“, – atsakė A. Lasytė. „Mane jumyse žavi nesureikšminimas to, kas vyksta, tai labai brangintinas bruožas“, – kalbėjo S. Stonytė.

Po pirmųjų pasirodymui komisijai teko pateikti savo vertinimą. Orkestras taip pat tarė savo žodį: pirmą vietą jis skyrė A. Lasytei, antrą – J. Šeduikytei, trečią – D. Norvilui, ketvirtą – E. Lubiui. 

Z. Kelmickaitės vertinimas: pirma vieta – D. Norvilas, antra – J. Šeduikytė, trečia – A. Lasytė, ketvirta – E. Lubys. 

S. Stonytės pasirinkimas: pirma vieta – D. Norvilas, antra – E. Lubys, trečia – J. Šeduikytė, ketvirta – A. Lasytė. 

G. Rinkevičius įvertino taip: pirmojoje vietoje – D. Norvilas, antrojoje – A. Lasytė, trečiojoje – J. Šeduikytė, ketvirtojoje – E. Lubys.

Sunkiausia situacija komisijoje

Antrąjį pasirodymų etapą taip pat pradėjo J. Šeduikytė. Ji pristatė Moriso Ravelio „Bolero“, kuriuo sakė siekusi nustebinti komisiją. Z. Kelmickaitė tikino esanti labai nustebusi. „Jūs labai drąsi moteris“, – vertino muzikologė. Jai pritarė ir S. Stonytė. „Man labai patiko: daug istorijų, daug personažų pamačiau“, – kalbėjo operos solistė. Pasak G. Rinkevičiaus reikėtų rašyti du pažymius – vieną už atlikimą, kitą už idėją. „Žiauriai įdomus sumanymas, norėjote padaryti neįmanomus dalykus. Tai genialus kūrinys ir staiga – J. Šeduikytė nori jį padainuoti“, – stebėjosi dirigentas.

E. Lubys scenoje pasirodė su AHA daina „Stay on these roads“. S. Stonytės žodžiais kūrinys buvo sunkus, o natos atrodė tarsi nesibaigiančios. „Romantiškas kūrinys tikrai nunešė į pajūrį“, – manė operos solistė. „Labai graži, labai sudėtinga daina, atlikote labai gerai“, – įvertino G. Rinkevičius. Z. Kelmickaitės manymu dainininkas projekte parodė, kad gali ir sugeba daug siekti.

Antrasis D. Norvilo pasirinkimas – kūrinys „Dance mon Esmeralda“. „Gyvenime komisijoje neturėjau tokios situacijos, kai nežinau, ką daryti“, – pripažino Z. Kelmickaitė. Pasak jos, D. Norvilas šio vakaro parodymuose parodė visą savo balso paletę. „Puikus pasirodymas“, – nedaugiažodžiavo S. Stonytė. Su komisijos kolegėmis sutiko ir G. Rinkevičius.

Jau pademonstruotą savo ir grupės „Liūdni slibinai“ kūrinį „Jeigu aš būčiau vyras“ pakartojo A. Lasytė. Z. Kelmickaitės manymu, aktorė netinkamai pasirinko finalinį kūrinį. Jos teigimu, jis neatskleidžia jos balso subtilybių bei išskirtinumo. „Tokie kaip Aistė neturėtų dalyvauti konkursuose, ji turėtų eiti į žmones ir rodyti savo meną“, – pastebėjo S. Stonytė. Komisijos narė tikino supratusi, kad atlikėjai buvo svarbu pasakyti tai, ką ji norėjo.

Orkestro narių manymu, geriausiai pasirodė D. Norvilas, antrąją vietą jie skyrė A. Lasytei, trečiąją – E. Lubiui, ketvirtąją – J. Šeduikytei. 

Z. Kelmickaitė įvertino taip: pirmoji vieta – D. Norvilas, antroji vieta – E. Lubys, trečioji vieta – J. Šeduikytė, ketvirtoji – A. Lasytė. 

S. Stonytės pasirinkimas: pirmoji vieta teko D. Norvilui, antroji – E. Lubiui, trečioji – A. Lasytei, ketvirtoji – J. Šeduikytei. 

G. Rinkevičius pirmąją vietą paskyrė D. Norvilui , antrąją – J. Šeduikytei , trečiąją – E. Lubiui , ketvirtąją – A. Lasytei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt