Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Auksinio balso“ dalyviai prieš supefinalą per galvas nesiverčia

Anksčiau daug repetavę „Auksinio balso“ dalyviai prieš superfinalą tikina nebesiplėšantys ir nejaučiantys didelės įtampos ir konkurencijos. Visas viltis jie deda į žiūrovus – finalo baigtis ketvirtadienio vakarą priklausys tik nuo jų.

Anksčiau daug repetavę „Auksinio balso“ dalyviai prieš superfinalą tikina nebesiplėšantys ir nejaučiantys didelės įtampos ir konkurencijos. Visas viltis jie deda į žiūrovus – superfinalo baigtis ketvirtadienio vakarą priklausys tik nuo jų.

„Nebesiruošiu. Ko neprivalgei, to neprilaižysi“, – atvirai sako Edgaras Lubys. Visą projektą lyderiu buvęs ir tik paskutinėse projekto laidose nusileidęs „Liūdnų slibinų“ vokalistei, Deividas Norvilas teigia, kad lengvai nepasiduos. Tačiau, pasak jo, paradoksas, bet įtampos jis jaučia daug mažiau. „Juk spręs tik žiūrovai, bus svarbi tik jų nuomonė. Čia ir yra geriausias momentas, kai turime tik padainuoti, padaryti tai geriausiai, kaip sugebame, ir viskas, niekas nuo mūsų daugiau nepriklauso“, – kalba dainininkas.

Persistengti nežada ir Jurga Šeduikytė. Atlikėja sako, kad konkuravimas paprastai baigiasi blogai. Ji sutinka, kad rezultatas priklauso nuo žiūrovų, todėl erzintis, nervintis, galvoti, kaip pasisukti, kur atsikvėpti, kad geriau atrodytum, – prasta mintis. „Kūryba taip nevyksta. Ji vyksta tada, kai žmogus ramus, užtikrintas ir žino, ką daro, todėl stengsiuosi nekeisti nieko, kas buvo pasirodymuose“, – tvirtina J. Šeduikytė.

E. Lubys tikisi, kad superfinalo metu pavyks susidoroti su tiesioginio eterio jauduliu ir nepasiduoti aplinkinių emocijoms, tačiau apie konkurenciją jis atsiliepia taip pat, kaip ir scenos kolegos. „Čia – ne sportas. Suprantu, kad žmonės visa tai pavertė sportu ir tai daugiau sportinis interesas, bet aš stengiuosi nuo to atsiriboti ir tiesiog negalvoti“, – sako dainininkas.

Apie superfinalo rezultatus tikina negalvojanti ir Aistė Lasytė. Aktorės žodžiais, projekte ji dalyvavo ne dėl rezultato, o dėl proceso, kuris nenuvylė. „Išbandžiau dalykus, kurių nebūčiau dariusi, dainavau dainas, kurių šiaip nebūčiau dainavusi. Bet kokiu atveju jau už tai, kad atėjau iki superfinalo, esu dėkinga daugeliui žmonių ir man nesvarbu, kuri iš keturių vietų tai bus“, – mano A. Lasytė.

Atradimai ir vertinga patirtis

Aktorės teigimu, projekte ji įgavo naudingos patirties, mat kuo daugiau buvo scenoje, tuo daugiau laisvėjo, perlipo per save. „Išeini iš rėmų, pasitikrini save, fantaziją, kas dedasi tavo viduje. Labai daug įdomių dalykų atsitiko“, – teigia atlikėja.

Sutikęs dalyvauti projekte nesigaili ir E. Lubys. „Džiaugiuosi patirtimi, kurios neabejotinai davė projektas, pastūmėjo daryti tai, ko anksčiau nesu daręs. Džiaugiuosi, kad susibičiuliavau su kitais dalyviais“, – vardija dainininkas.

J. Šeduikytės teigimu, projekte ji daug sužinojo. „Tam tikros dainavimo technikos man buvo atradimas. Jas dabar taikau savo koncertuose. Tai gerai veikia fiziologiškai, labai džiaugiuosi, kad tai suradau“, – neslepia projekto dalyvė. Tiesa, atlikėja „Auksiniame balse“ pasigedo patarimų. „Gal būtų smagiau, kad projektas turėtų lydinčius mokytojus, o ne tik kritiką, nes vien pats gali kažkiek važiuoti, bet paskui pritrūksta patarimų, ir užtrunka tą suprasti“, – mano dainininkė. 

Švęsti dirbant – įdomiau

Nors „Auksinio balso“ superfinalas – pirmąją Naujųjų dieną, dalyvių planų tai nepakoregavo, mat visiems atlikėjams žiemos šventės – darbymetis. Visi keturi superfinalo dalyviai Naujųjų išvakarėse džiugino gerbėjus, tačiau tai, pasak jų, malonumas. „Smagu, kai suspėji ir padirbti, ir su šeima pabūti, šiemet tai pavyko“, – tikina D. Norvilas. J. Šeduikytės teigimu, groti per Naujuosius – jos svajonė, nes tokią šventę maloniausia švęsti gerbėjų apsuptyje. Tai šiemet pavyko ir jai, ir jos vyrui Vidui Bareikiui, koncertavusiam Kaune. Projekte lyderiaujanti A. Lasytė sako Naujųjų metų niekada nesureikšminusi taip, kaip mėgstamiausios šventės – Kalėdų. „Jeigu yra tokių metų, kai nedirbi, – liūdna, o ką veikti? Kažkur eiti, kažkam ruoštis nelabai įdomu“, – sako aktorė.

Pasibaigusius metus visi „Auksinio balso“ finalininkai vertina kaip darbingus ir įdomius. Daug veiklos ir atradimų turėjusi tikina J. Šeduikytė. „Vieną dieną pasižiūrėjau į tai, kas buvo padaryta, ir supratau, kad nebuvo per mažai: kinas, teatras, pirmas gyvenime kino muzikos takelis ir daug kitų dalykų“, – vardija menininkė. „Neatsimenu metų, kurie buvo lengvi“, – sako D. Norvilas, bet prideda, kad metai buvo įdomūs ir tikrai neprasti. Praėję metai įvairūs buvo ir A. Lasytei. „Vien tai, kad buvau pakviesta į šį projektą, pridėjo daug pliusiukų mano vidiniams pojūčiams“, – mano aktorė.

Geriau linkėti, nei žadėti

Kitiems metams iššūkių nekeliantys ir šios datos nesureikšminantys sako visi pašnekovai. „Tai nepriklauso nuo datų – nuo Kalėdų, nuo rudens, nuo rytoj, stengiuosi viską daryti dabar ir neatidėlioti. Jeigu kyla idėja, tai ją realizuoti stengiuosi iš karto arba sulaukęs tinkamo momento“, – kalba E. Lubys.

Duoti pažadą, vadinasi, visus metus sunkiai dirbti tam, kad jį ištesėtum, sako J. Šeduikytė. Dėl šios priežasties „Auksinio balso“ finalininkė labiau linkusi linkėti: „Linkiu sau patobulėti profesinėje srityje, sukurti labai rimtą teatro vaidmenį, kuriam pradėsiu ruoštis Jaunimo teatre. Visiems linkiu atskirti darbus nuo poilsio, nes, kai daug dirbi, svarbu laiku pailsėti, pamatyti artimus žmones.“

Nieko žadėti nenori ir A. Lasytė. „Stengiuosi nieko nežadėti, nes niekada nežinai, kaip susiklostys aplinkybės, ir tada būsi melagė. Mano pažadas – nieko nežadėti“, – šypsosi aktorė.

„Auksinio balso“ superfinalas – nuo 21 val. per LRT Televiziją.