Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Šventinio koncerto „Svajonę turiu“ metu išsipildė senjorų svajonė susitikti su D. Grybauskaite

LRT.lt2015.09.08 13:45

Kauno senjorų klubo nariai metų pabaigą prisimins ilgam: artėjant šv. Kalėdoms išsipildė daugiau kaip 70 šio sambūrio narių svajonė. Senjorai ne vienerius metus nesėkmingai bandė susiorganizuoti susitikimą su prezidente Dalia Grybauskaite, o viešnagę šalies vadovės kabinete galų gale užtikrino televizijos projektas „Svajonę turiu“.

Kauno senjorų klubo nariai metų pabaigą prisimins ilgam: artėjant šv. Kalėdoms išsipildė daugiau kaip 70 šio sambūrio narių svajonė. Senjorai ne vienerius metus nesėkmingai bandė susiorganizuoti susitikimą su prezidente Dalia Grybauskaite, o viešnagę šalies vadovės kabinete galų gale užtikrino televizijos projektas „Svajonę turiu“.

Kokių nuotykių kauniečiai patyrė bendraudami su prezidente, paaiškės šventinį projektą „Svajonę turiu“ vainikuojančio koncerto metu, kurį Kalėdų vakarą transliuos LRT Televizija.

„Kai išsipildo vieno žmogaus svajonė – tai didžiulė šventė, o kai mūsų buvo net 72, jau net sunku apsakyti, kokio tai didumo ir gerumo įvykis“, – emocijų neslėpė Kauno bendruomenės centro „Girsta“, kuriame jau 10 metų veikia senjorų klubas, pirmininkė p. Zinaida Streikienė.

Jos teigimu, su prezidente senjorai norėjo susitikti seniai ir jau buvo beveik pavykę susitarti, tačiau prezidentei sutrukdė reikalai.

„Noriu pažymėti, kad šis mūsų noras – ne formalus, o einantis tiesiai iš širdies. Taigi nepaliovėme svajoti. Svajojome, svajojome ir prisisvajojome. Esame labai dėkingi laidos rengėjams už tokią galimybę. Tarp mūsų yra moterų, gimusių 1926-ais metais, kentėjusių tremtį ir įkalinimus. Pasak jų, tą šilumą ir dėmesį, kurį jos gavo iš gerb. D. Grybauskaitės, jos nešios visą likusį gyvenimą“, – teigė ponia Zinaida.

Moteris juokavo, kad kai kurios klubo narės net poteriavo, kad jų svajonė išsipildytų. „O kai atėjo tam laikas, supratome, kad stebuklas įvyko. Viešnagė sostinėje tapo mums tikra švente – ir prezidentūrą iš vidaus apžiūrėjome, ir su prezidente pabendravome, ir Valdovų rūmų grožybes apžiūrėjome. Ne vienai mūsų tą dieną ir ašaros byrėjo. Ne iš skausmo, o  iš jaudulio“, – kalbėjo kaunietė.

Ponios Zinaidos įsitikinimu, tokios išvykos, taip pat parodų, teatrų, kitų renginių lankymas yra tiesiausias kelias norint įveikti senjorų socialinę atskirtį. „Mes esame labai aktyvūs, viskuo domimės: ir istorija, ir politika, ir menu, ir patys visokias šventes rengiame. Būtų šaunu, kad namie neužsisėdėtų ir kiti šalies senjorai, svajotų, ir svarbiausia, veiktų“, – svarstė Kauno senjorų lyderė.

Šių metų spalį startavęs šou „Svajonę turiu“ pradžiugino jau apie tris dešimtis vyresnio amžiaus gyventojų, o tūkstančiams parodė, kad niekad neverta prarasti vilties ir eiti tvirtu žingsniu ten, kur trokšta širdis.

Pirmąjį šv. Kalėdų vakarą, iš karto po „Panoramos“, specialioje šventinėje laidoje skambės gerai žinomų atlikėjų dainos. Koncertą ves aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis ir žurnalistė Gražina Sviderskytė.

LRT didžiojoje studijoje viešės gausybė muzikos žvaigždžių. Žiūrovams gražiausius savo kūrinius dovanos grupės „Vairas„ „El Fuego“, atlikėjos Mia, Giulija, Nijolė Paltinienė, Vaida Genytė, Birutė ir Andželika Petrikytės, Asta Pilypaitė, dainininkai Rolandas Petrikis, Justinas Lapatinskas ir kiti.

Kauno senjorų svajonės išsipildymą bei šventinį koncertą „Svajonę turiu“ koncertą žiūrėkite gruodžio 25 dieną, iš karto po „Panoramos“, 20:50 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.