Tavo LRT

2014.12.22 17:08

A. Pogrebnojus: SEL`as „Eurovizijoje“ užimtų aukštą vietą

LRT.lt2014.12.22 17:08

Lietuva 2015-aisiais „Eurovizijoje“ dalyvaus jau šešioliktąjį kartą. Koks buvo mūsų šalies atstovų stilius didžiosios „Eurovizijos“ scenoje, kurią mato milijonai žiūrovų, per visus šiuos metus?

Lietuva 2015-aisiais „Eurovizijoje“ dalyvaus jau šešioliktąjį kartą. Koks buvo mūsų šalies atstovų stilius didžiosios „Eurovizijos“ scenoje, kurią mato milijonai žiūrovų, per visus šiuos metus?

2006 metais „Eurovizijos“ laimėtojai grupė iš Suomijos „Lordi“ nustebino konkurso žiūrovus įspūdingais demoniškais kostiumais ir sunkiojo metalo muzika. 2009-aisiais Aleksandras Rybakas laimėjo konkursą, užkariavęs gerbėjų širdis savo paprastumu. Atsakymo, kas lemia sėkmę šiame konkurse, neturi niekas, tačiau paneigti, kad atlikėjų kostiumai pasirodymo kokybei turi didelę įtaką, būtų sunku.

Žinomas šalyje dizaineris ir kostiumų dailininkas Aleksandras Pogrebnojus šiuo požiūriu sutiko išdėstyti savo nuomonę. Pasak Aleksandro, sceninis įvaizdis yra labai svarbi pasirodymo dalis, tačiau svarbiausia – atlikėjo charizma ir spinduliuojama energija.

„Nežinau, ar labai etiška aptarinėti Lietuvos atstovų „Eurovizijoje“ stilių, nes ir patys dalyvavome šitame cirke – kūrėme kostiumus grupei „4FUN“, kuri atstovavo Lietuvai „Eurovizijoje“ 2007-aisiais Helsinkyje. Vis dėlto bandau. Mano giliu įsitikinimu, nė vieno iš dalyvių sceninis įvaizdis nelėmė didesnės sėkmės ar visiško fiasko šiame konkurse. Tačiau išskirčiau jaunuolį su berete ir megztiniu, sukūrusį kažkokį mistinį „ramtadrylia“ stilių, – jam šis kostiumas tikrai nepadėjo. Šiame konkurse lemia ne sceninis įvaizdis, o daina ir atlikėjo charizma. Nors „LT United“ stilius man atrodė be jokio „cinkelio“, netgi nuobodus, atlikėjų charizmos ir patirties kokteilis davė iki šiol kol kas geriausią rezultatą, – svarsto A. Pogrebnojus. – Esu visiškai įsitikinęs: jeigu į „Eurovizijos“ sceną išeitų SEL`as (net ir užsidėjęs tas savo baisiai nutįsusias, lyg iš Napoleono kareivio, sušalusio prie Maskvos, pavogtas žalio pelėsio spalvos kelnes), jis užimtų pakankamai aukštą vietą. Charizmatiško atlikėjo siunčiamus signalus žmonės atkoduoja ir priima, o kitų dainos ir įvaizdis skrieja kaip kokia pasiklydusi kometa tolyn už Saulės sistemos ribų, nors ir turi didelę šviečiančią uodegą.“

A. Pogrebnojus sako, kad pats pasidžiaugti gali bent tuo, kad šis konkursas buvo turbūt vienintelė galimybė aplenkti garsų prancūzų dizainerį Jean Paul Gaultier.

„Jo aprengti prancūzai „Eurovizijoje“ liko 22 vietoje, mums su grupe „4FUN“ už nugaros. Triskart valio!!!“, – džiaugsmingai apibendrina dizaineris.

Ką manote jūs? Kurio Lietuvos atstovo „Eurovizijoje“ scenos stilius buvo labiausiai vykęs per penkiolika metų? Kviečiame balsuoti: http://www.lrt.lt/projektai/eurovizija/1

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt