Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Skaitytojo žvilgsnis. Atviras Kalėdų Senelio laiškas Lietuvos tėveliams

LRT.lt 2015.09.08 13:45

„Mielas netikras Kalėdų Seneli“, „tavęs nėra, viską atneša tėvai“, „esi išėjęs iš mados“  – taip savo laiškus man pradeda ne kokie nesusitupėję suaugėliai, o vaikai, kuriems dar tik 8–12 metų. Mano pašto skyrius gauna vis daugiau laiškų, kuriuose esu užgauliojamas, vadinamas netikru arba manęs prašoma ferarių, vilų ir kitokių suaugusiųjų pasaulio daiktų.

„Mielas netikras Kalėdų Seneli“, „tavęs nėra, viską atneša tėvai“, „esi išėjęs iš mados“  – taip savo laiškus man pradeda ne kokie nesusitupėję suaugėliai, o vaikai, kuriems dar tik 8–12 metų. Mano pašto skyrius gauna vis daugiau laiškų, kuriuose esu užgauliojamas, vadinamas netikru arba manęs prašoma ferarių, vilų ir kitokių suaugusiųjų pasaulio daiktų.

Su liūdesiu pastebiu, kad vaikai, įsikibę planšetę ir neišlendantys iš interneto, tampa vis praktiškesni ir ciniškesni (kaip jūs, tėveliai) ir žiūri ne į mane, Senelį, o į mano maišą – duok šen dovaną ir nešdinkis. „Tu netikras!“ „Va ir kostiumas tavo pirktas per išpardavimą“. Labai gaila, bet nemažai kaltės šioje situacijoje tenka ir Jums, tėveliai.

Tikriausiai žinote, kad senokai pats nevažinėju pas vaikus. Esu tikrai labai senas (juk gimiau prieš 1744 metus!), o ir vaikų Žemėje tiek pagausėjo, kad net ir savo nykštukų ar technikos pagalba visur per vieną naktį nespėčiau. O gerumo laidais ar net šviesolaidžiais ir neperduosi.

Bet dovanos ir toliau kiekvieną Kalėdų rytą pasiekia vaikus! Kaip gi įvyksta toks stebuklas? Jį sukurti man padeda gausybė savanorių padėjėjų! Tie padėjėjai – Jūs, tėveliai. Deja, iš kažkur atsirado mada – ir ji vis plinta – kuo anksčiau vaikams  tiesiai pareikšti, kad jokio Kalėdų Senelio nėra, o dovanas nešate Jūs, tėveliai. Netikėjimas manimi tampa vos ne vaiko „kietumo“ ženklu, kaip kad seniau buvo, tarkim, slapčia užtraukta cigaretė.

Galbūt jaučiate konkurenciją? Kam vaiko dėkingumu ir spindinčiomis akelėmis dalintis su kažkokiu mistiniu seniu, juk daiktai, kuriuos dovanojate, kainuoja nemažus pinigus.  O gal ruošiate vaiką pavojų pilnam suaugusiam gyvenimui, kur naivuoliai, tikintys pasakomis ir stebuklais, negailestingai mušami ir turi tenkintis prastesniais daiktais. Bet kur gi pradingo kalėdinė dvasia, Kalėdų laukimo virpulys?

Juk taip šaunu matyti, kaip Jūsų atžala stropiai vedžioja raideles laiške man, vardija, ką gero padarė ir išmoko, po to kas rytą naršo po eglute ir pagaliau Kalėdų rytą įvyksta stebuklas. Esu įsitikinęs, kad tikėti manimi verta kaip galima ilgiau, ir to tikėjimo jokiu būdu ir jokia dingstimi nevalia griauti. Lai stebuklingas rūkas išsisklaido pats, be Jūsų pagalbos. Ir kuo vėliau.

Baigdamas dar norėčiau pabėdoti dėl kritusios mano pagalbininkų kvalifikacijos. Mielieji, kur gi Jūsų tylaus sėlinimo ir profesionalaus dovanų padėjimo po egle įgūdžiai? Besimėgaudami žodžio laisve ir liežuvio už dantų nenulaikote – prie vaikų išplepate visus, su stebuklu susijusius, reikalus. Reikia susiimti. Juk ir vaikai jau nebe tie naivuoliai, kokie buvo mano jaunystės laikais.

Atskiro pabarimo verti ir tie, kurie apsirengęs raudoną paltą ar švarką, atstovauja mane vakarėliuose, šventėse ar namuose. Mielieji, pasirūpinkite savo išvaizda ir elgesiu. Netrenkite alkoholiu, bet ir nekvepėkite brangiu odekolonu. Man, kaip senam žmogui, malonus tik paprasto muilo kvapas. Na ir išsiskalbkite pagaliau murzinus savo kailinių rankogalius bei barzdą. Ar dar geriau: įsigykite normalius Senelio drabužius ir išmeskite tą pigų bei jau sutrintą šlamštą, per kurį išdavikiškai šviečiasi Jūsų „civilinė“ apranga. Ir šiukštu neavėkite šiaurei nepritinkančių batų – basučių ar, neduok Dieve, kroksų. Būdami šalia vaikų nekirkinkite jų mamų ir nepasakokite lėkštų juokelių.

Visi pasistenkime, kad tikėjimą tikruoju Kalėdų Seneliu Jūsų vaikas išsaugotų kuo ilgiau. Tai ir bus stebuklas, kurį sukursite Jūs.

Pasakiškų, stebuklingų ir šaunių ateinančių švenčių Jums ir Jūsų vaikučiams!

Tikrasis Kalėdų Senelis