Tavo LRT

2014.12.16 10:55

Bandys sėkmingai nutupdyti į Žemę grįžtančią raketą-nešėją

Simonas Bendžius, LRT RADIJAS, LRT.lt2014.12.16 10:55

Amerikiečių kompanija „Space X“ pirmą kartą istorijoje bandys ant kieto paviršiaus saugiai nutupdyti į Žemę grįžtančią raketą-nešėją.

Amerikiečių kompanija „Space X“ pirmą kartą istorijoje bandys ant kieto paviršiaus saugiai nutupdyti į Žemę grįžtančią raketą-nešėją.

Tokios vienkartinės raketos yra skirtos erdvėlaiviams pakelti į kosmosą. Iki šiol, kai tą atlikdavo, raketos nukrisdavo į vandenyną ir dėl to negrįžtamai sugesdavo. Dabar tikimasi, kad penktadienio bandymas atvers kelią daugkartinių raketų kūrimui.

Raketa „Falcon 9“ turėtų nusileisti ant Atlanto vandenyne įrengtos plaukiojančios platformos, kuri savo išmatavimais beveik prilygsta futbolo aikštei.

Kompanijos „Space X“ vadovas Elonas Muskas teigia, jog tikimybė, kad raketa nusileis sėkmingai – viena iš dviejų. Kartu primenama, kad kitąmet kompanijos laukia dar daugiau panašių skrydžių, tad tikimasi, kad šis bandymas anksčiau ar vėliau pavyks.

Ateityje „Space X“ ketina ant šios platformos nusileidusias raketas papildyti degalais ir paleisti naujiems skrydžiams.

Ekspertai teigia, kad, jei kosmoso rinkoje atsiras daugkartinės raketos-nešėjos, jų skrydžiai gerokai atpigs ir daugeliui bus labiau prieinami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt