Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Koks konfiskuotų pinigų likimas?

Konfiskuotų pinigų likimas priklauso nuo teismo sprendimo: jie gali būti pervedami į valstybės biudžetą arba grąžinami savininkui, tikina Lietuvos muitinės atstovė spaudai Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.  

Konfiskuotų pinigų likimas priklauso nuo teismo sprendimo: jie gali būti pervedami į valstybės biudžetą arba grąžinami savininkui, tikina Lietuvos muitinės atstovė spaudai Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

LRT radijo klausytojas domisi, kur dedami konfiskuoti pinigai. „Internete perskaičiau, kad iš rusų piliečio konfiskuota 140 tūkst. litų. Įdomu, kur tie pinigai nukeliauja?“ – teiraujasi klausytojas.

Lietuvos muitinės atstovė spaudai G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė primena, kad, pagal grynųjų pinigų deklaravimo tvarką, kiekvienas fizinis asmuo, atvykstantis į Europos Sąjungą (ES) ir išvykstantis iš jos, ne ES ir ES šalių piliečiai, jei jie atvyksta į ES iš trečiųjų šalių arba išvyksta į trečiąsias šalis, gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų pinigų sumą grynaisiais pinigais arba ją atitinkančią sumą kita valiuta, privalo ją deklaruoti muitinėje.

„Gabenami grynieji pinigai niekaip neapmokestinami, dėl to žmonės tikrai neturėtų nerimauti“, – tikina G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Jos teigimu, tai yra griežtas reikalavimas, taikomas įvažiuojant iš trečiųjų šalių arba išvykstant į jas. „ES šalyse tai priklauso nuo kiekvienos šalies vidaus teisės aktų. Paprastai muitinės pareigūnas gali pareikalauti deklaruoti gabenamus grynuosius pinigus“, – sako pašnekovė.

Lietuvos muitinės atstovė spaudai  nurodo, kad, jei žmogus gabeno didesnę nei 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą arba ją atitinkančią sumą kita valiuta ir jos nedeklaravo, tuomet muitinės pareigūnai tuos pinigus gali sulaikyti, ir paprastai jie yra sulaikomi.

„Kai muitinė sulaiko grynuosius pinigus, paprastai tokios bylos yra nagrinėjamos teismuose. Iki teismo sprendimo sulaikyta grynųjų pinigų suma dažniausiai yra saugoma banke“, – kalba G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Lietuvos muitinės atstovės žodžiais, pinigų likimas galiausiai priklauso nuo teismo sprendimo. Jei teismas nusprendžia grąžinti pinigus asmeniui, pinigai asmeniui yra grąžinami, o jei, teismo sprendimu, grynieji pinigai yra konfiskuojami, jie pervedami į valstybės biudžetą.