Tavo LRT

2019.03.12 11:54

„(Ne)Emigrantai“: ar vieniša mama gali išgyventi Šveicarijoje?

LRT.lt2019.03.12 11:54

120 eurų per dieną už vaiko darželį, 1500 eurų už buto nuomą, o kur dar išlaidos maistui, transportui, drabužiams ir pramogoms. Nors vilnietė Jekaterina Balaišienė Šveicarijoje gyvena jau šešerius metus, kainos šioje šalyje moterį vis dar gąsdina.

Meilės emigrante save vadinanti Jekaterina į Šveicariją atvyko iš paskos mylimojo. Su mažamete dukra moteris įsikūrė vienoje brangiausių pasaulio šalių. O kai meilė baigėsi, nukrito rožiniai akiniai ir ėmė slėgti didelės kainos ir milžiniški mokesčiai. Norint šioje šalyje išlikti – tenka sutelkti visas jėgas.

„Atvažiuoja į Šveicariją vieniša mama ir gauna 100 eurų lietuviškų alimentų, kai turi gauti bent tūkstantį, jei nori išgyventi Šveicarijoje. Tada sukiesi iš situacijos ir turi arti kaip arklys, nematyti vaiko. Tai nėra lengva“, – sako moteris, per šešerius metus patyrusi ir šilto, ir šalto.

Dabar Jekaterina – vaikų darželio auklėtoja, o pačioje pradžioje ji ieškojo bet kokio darbo: „Nešlaviau gatvių, bet valiau namus. Ieškojau bet kokio darbo, nes nenorėjau būti išlaikytine. Kalbėjau rusiškai, angliškai, tai buvo didžiulis pliusas“, – prisimena moteris.
Likusi viena, Jekaterina suprato, kad išlaikyti mažametę dukra ir išgyventi pačiai – reikės daug pastangų.

„Iki 4 m. yra lopšelis, jis kainuoja nerealiai brangiai. Nuo 150 iki 200 frankų per dieną vaikui, o buto nuoma – mažiausiai 1500 frankų, mokesčiai dar kokie du tūkstančiai. Reikia suktis“, – sako Jekaterina.

Kaip Šveicarijoje ugdomi vaikai, ir koks darželio auklėtojos atlyginimas, Jekaterina papasakos jau šiandien, laidoje „(Ne)emigrantai“ – 19.30 per LRT televiziją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt