Naujienų srautas

Tavo LRT2014.12.03 23:13

A. Paulauskas: suduotas smūgis Baltarusijos tarnybų planams Lietuvoje

Suduotas rimtas smūgis Baltarusijos kuriamam šnipų tinklui Lietuvoje, mano Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Suduotas rimtas smūgis Baltarusijos kuriamam šnipų tinklui Lietuvoje, mano Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Pasak jo, būtinas didesnis Valstybės saugumo departamento finansavimas – ypač kontržvalgybos srityje.

– Per trumpą laiką išgirstame apie antrą sulaikytą šnipą. Pareigūnai sako, kad jie nebuvo susiję. Ar tai gali būti tik ledkalnio viršūnė?

– Manau, kad mūsų kontržvalgybininkai sudavė rimtą smūgį Baltarusijos žvalgybos čia, Lietuvoje, kuriamam agentūros tinklui. Dabar paviešinti atvejai rodo, kad Baltarusijos žvalgybininkai ieško tarp mūsų piliečių žmonių, kurie pasiryžę jiems dirbti, pardavinėti Lietuvos Respublikos paslaptis. Mūsų kontržvalgybininkai po ilgo ir kruopštaus darbo demaskavo šį tinklą.

– Ar Baltarusijos žvalgybininkai dirba, ar jų rankomis tiesiog naudojasi Rusijos žvalgyba?

– Tai yra savarankiška Baltarusijos žvalgyba. Kaip mūsų valstybės saugumo departamentas mini, tai veikė Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos žvalgai. Be abejo, jie palaiko ganėtinai tamprius santykius, keičiasi informacija ir su Rusijos žvalgybininkais.

– Prokuroras Raimondas Petrauskas minėjo, kad šis asmuo gaudavo atlygį už pateiktą informaciją Baltarusijos žvalgybai. Kiek kainuoja tokia informacija?

– Negalėčiau pasakyti sumų, kurios buvo išmokėtos. Konkrečiu atveju turbūt ta kaina skiriasi pagal tai, apie kokį žmogų, kokios svarbos surinkta informacija, kiek ilgai bendradarbiauja ir pan. Čia, matyt, reikia daug aplinkybių vertinti. Bylos medžiagoje tai galima sužinoti tiksliai.

– O Jūs žinote tas sumas?

– Ne, aš nežinau, nes tuo klausimu nesidomėjau.

– Šis šnipinėjimu kaltinamas asmuo yra pakankamai jaunas, gimęs 1988 m., tarnavo penkerius metus. Ar galime būti tikri, kad kariuomenėje nėra šnipų, kurie užima kur kas aukštesnes pareigas nei šis paramedikas?

– Iš tikrųjų negalime būti tikri, kad sugaudyti visi dirbantys užsienio žvalgyboms. Kaip tik ketvirtadienį mes svarstysime biudžetą. Nacionalinio saugumo komitetas kreipėsi į Vyriausybę, kad ji atsižvelgtų į tai, jog reikėtų padidinti valstybės saugumo veiklai skirtų asignavimų dydį tam, kad valstybės saugumas galėtų tinkamai atlikti savo pareigas. Valstybės saugume dirba profesionalai. Yra viskas, ko reikia, bet tam darbui reikia tam tikrų lėšų. Galime laukti ir tikėtis tiek rezultatų, kiek valstybė šiandien pajėgi finansuoti, skirti lėšų Valstybės saugumo departamentui, konkrečiai – kontržvalgybos veiklai.

– Prie kokios svarbos informacijos prieina kitų valstybių agentai Lietuvoje?

– Jie stengiasi tai daryti. Mūsų reikalas – informaciją apsaugoti. Kiek įmanoma, žmonėms aiškiname, kad, jeigu kontaktuojate su įtartinais žmonėmis, praneškite apie tuos žmones. Dirbame svarbų šviečiamąjį darbą tam, kad tiems žvalgybininkams būtų kaip įmanoma sunkiau surasti sutinkančių bendradarbiauti ir rinkti informaciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi