Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusį mėnesį LRT žiūrovams įdomiausia – pažinčių agentūrą įkūrusi emigrantė ir popmuzika

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai lapkričio mėnesį LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai lapkričio mėnesį LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Didžiausio LRT Mediatekos lankytojų dėmesio praėjusį mėnesį sulaukė socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“. Šios laidos herojė Asta iš pradžių, emigravusi į Airiją, dirbo greitojo maisto restorane, paskui – senelių namuose, o tada atidarė nuosavą parduotuvę. Uždarbis buvo vis didesnis, bet Asta nesijautė visiškai laiminga. Didžioji sėkmė aplankė tik atradus savo pašaukimą. Prieš trejus metus moteris įkūrė pažinčių agentūrą ir nuo tos dienos džiaugiasi kiekviena akimirka.

Antrasis pastokojimas – apie porą, Paryžiuje gyvenančią jau dvejus metus. Į šį meilės miestą atvyko ne dėl romantikos ar prancūziškos kultūros, Saulius – aukštalipys, valo dangoraižių langus. Po studijų universitete vaikinas niekaip nerado darbo, todėl emigravo į Londoną. Ten porą metų dirbo staliumi ir susipažino su būsima žmona, kuri ragino palikti Londoną. Saulius Paryžiuje iš karto per pažįstamą rado darbą, o Inga, ištisus metus negalėdama niekur įsidarbinti, sėdėjo namie. Sauliui pavyko vargais negalais susitvarkyti visus reikiamus dokumentus, šiandien jis – legalus darbuotojas.

Populiariausiųjų sąraše atsidūrė ir popmuzikos dainų vakaras muzikiniame projekte „Auksinis balsas“. Tai vienintelis vakaras, kai orkestrą pakeitė didžėjai. Projekte dalyvauja ir auksinius savo balsus išbando Jurga Šeduikytė, Kristina Jatautaitė, Monika Liu, Aistė Lasytė, Deivydas Norvilas (Deivis), Edgaras Lubys, Egidijus Sipavičius, Antanas Zakarauskas ir Povilas Meškėla. 

Mediatekos lankytojai aktyviai domėjosi gyvenimo būdo laida „Stilius“. Šioje laidoje, likus vos kelioms dienoms iki naujausios kolekcijos pristatymo, žinomas dizaineris Juozas Statkevičius dar sugeba juokauti, tačiau pripažįsta: „Ačiū Dievui, esu vienas.“ „Niekam ir neturi rūpėti, kada verkiu, o kada – tiesiog nieko neveikiu“, – kalba Juozas, pripažindamas, kad visai neblogai, jog niekas dėl jo nesikankina, kai kankinasi jis pats.

Kita istorija – iš kur atsiranda laikas ir kur jis dingsta? Kaip jis veikia mus ir mūsų smegenis? Panašių klausimų neretai tenka atsakinėti fizikei astronomei iš Sankt Peterburgo, dabar dažniau gelbėjančiai žmones nuo sunkių ligų. Jevdokija Marčenko Lučezarnova sukūrė metodą, leidžiantį pažinti laiko siunčiamus ženklus ir jais pasinaudoti. Ritmologija – taip mokslininkė vadina savo atradimą ir aiškina, kaip laiko fenomenas gali paveikti žmogaus būseną, nuotaikas, net sunkius išgyvenimus.

Trečiasis pasakojimas – apie Anykščių merą, kurio pavardė vieniems žinoma iš politikos, kitiems – iš gėlių pasaulio. Jo gyvenime šie du dalykai puikiai dera, ir nieko nuostabaus, kad Anykščių meras pokalbiui mieliau kviečia į miesto parką nei į savo kabinetą. Kodėl miestelio meras viešame tvenkinyje sodina vandens lelijas, kaip jis sugeba sukurti analogų ne tik mūsų šalyje neturintį sodą? Pašaukimu meilę augalams vadinantis S. Obelevičius stulbina savo aistra bei atkaklumu.

Žiūrovų susidomėjimo nepraranda ir LRT serialas „Meilė kaip mėnulis“. Šioje serijoje Laima peržengia visas padorumo ribas: po nakties su Fredu ji ne tik toliau įnirtingai meluoja Juliui, bet ir apšmeižia jį tetai Aldonai. Ar pavyks Laimai atsidurti dėmesio centre ir tapti nauja televizijos žvaigžde. O galbūt Nora ir Gražina greit perpras paprastos šokėjos planus?

Jau ne pirmą kartą LRT Mediatekoje dėmesio sulaukia ir laida „Gyvenimas“.  Šios laidos herojus – Nerijus Juška. Dvidešimt metų ant scenos, paaukota sveikata ir ašaros trisdešimt aštuntojo gimtadienio dieną. Skausminga baleto žvaigždės išpažintis – apie šlovę, vienatvę ir patyčias. 

Antroji istorija – dvidešimt keturios valandos Estijoje: tai, ko nemato turistai.

1. „Emigrantai“

2. „Auksinis balsas“

3. „Stilius“

4. „Meilė kaip mėnulis“

5. „Gyvenimas“