Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Gražiausios pasakos nuo šiol – LRT programėlėje išmaniesiems telefonams

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Nuo šiol vaikai į sapnų karalystę galės leistis lydimi garsiausių Lietuvos aktorių ir diktorių įskaitytų pasakų, kurių galima klausytis mobiliesiems įrenginiams skirtoje programėlėje „LRT pasakos“.

Nuo šiol vaikai į sapnų karalystę galės leistis lydimi garsiausių Lietuvos aktorių ir diktorių įskaitytų pasakų, kurių galima klausytis mobiliesiems įrenginiams skirtoje programėlėje „LRT pasakos“.

Ketvirtadienio popietę programėlę vaikams pristatė ir pirmieji ja mėgautis galėjo patys vaikai.Tarp gausaus susidomėjusių būrio buvo LRT laidų vedėjų bei pramogų pasaulio atstovų atžalos. Pristatyme lankėsi LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, LRT žurnalistas Andrius Tapinas, Agnė Grigaliūnienė, Vaida Skaisgirė ir kiti tėveliai su atžalomis.

Kaip veikia programėlė, jaunesniems vaikams pademonstravo LRT laidų vedėjo A. Tapino dukra Vasara. „Programėlėje galima klausyti pasakų ir piešti. Ji sukurta vaikams, tad labai paprasta naudotis“, – tvirtino V. Tapinaitė. 

LRT Radijo laidos „Tetos Betos viktorina“ vedėja Teta Beta (Bernadeta Stankevičienė) pasekė Donaldo Biseto pasaką „Pamirštas gimtadienis“. „Pasakų reikia klausytis ir jas skaityti“, – tikino vaikų numylėta Teta Beta. 

„Seniai galvojome, kaip panaudoti visas puikias LRT pasakas. Pagaliau įgyvendinome šią idėją. Be abejo, geriausia, kai pasakas skaito mama ir tėtis, tačiau yra ir kitų puikių būdų. Kviečiame atrasti LRT ir LRT pasakas“, – siūlė LRT Komunikacijos ir teisių valdymo departamento vadovas Arnas Zuikis. 

Programėlėje „LRT pasakos“ patalpinta daugiau kaip penkios dešimtys vaikų pamėgtų pasakų iš LRT Aukso fondo. Pasakas įskaitė Elvyra Žebertavičiūtė, Vytautas Rumšas, Lilija Žadeikytė ir kiti iškiliausi Lietuvos „balsai“. Pasakas iki šiol buvo galima girdėti kas vakarą per LRT Radiją, o nuo šiol jų bus galima klausytis bet kur ir bet kuriuo metu.

Klausydami programėlėje esančių įrašų vaikai gali piešti iliustracijas savo mylimiausioms pasakoms ir nusiųsti jas į programėlės galeriją. Pasakas galima reitinguoti, jomis dalintis su draugais socialiniuose tinkluose.

Programėlę galima nemokamai parsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės.