Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – savigrauža ir emigranto kelias blaivybės link

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.  

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Didžiausio LRT Mediatekos lankytojų dėmesio praėjusią savaitę ir vėl sulaukė radijo laida „Paraštės“. Laidos svečias atlikėjas Marijonas Mikutavičius LRT Radijo eteryje sakė, kad, jei egzistencinė neviltis užkluptų vien tik sekmadieniais, jie turėtų vadintis „grauždieniai“. Anot jo, perkopus 40 metų, tokių dienų vis mažėja, nes žmonės į viską ima žiūrėti paprasčiau.

Bet savigraužos, anot M. Mikutavičiaus, atsikratyti neįmanoma. „[Savigrauža] yra užkoduota tavyje. Tai yra tavo auklėjimas, pamatai, ant kurių stovi. Viskas, ko gali išmokti, tai su tuo tvarkytis ir šiek tiek pažaboti. Jeigu tai [savigraužą] prarastume, visi būtume šunsnukiai ir niekšai, kokiais, tikiuosi, vis dar nesame“, – LRT Radijo laidoje „Paraštės“ sakė M. Mikutavičius.

Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ nesitraukia iš populiariausiųjų sąrašo. Šios laidos herojus – Airijoje gyvenantis Raimundas Lukštas jau tris mėnesius yra apylinkės šlavėjas Korko mieste. Į šį socialinį darbą vyriškis kasryt eina entuziastingai nusiteikęs, mat pagaliau jaučiasi reikalingas ir jo nebekamuoja negatyvios mintys.

Lietuvis laidai „Emigrantai“ teigė nekreipiąs dėmesio, kad mokama alga yra vos 20 eurų didesnė už bedarbio pašalpą. Svarbiausia, pasak pašnekovo, yra blaivus ir šviesus gyvenimas. Išlipusį iš alkoholio liūno Raimundą aplankė ir poezijos mūza – vyras išleido pirmąją eilėraščių knygą.

Žiūrovų susidomėjimo nepraranda ir LRT serialas „Meilė kaip mėnulis“. Šioje serijoje Austėja sulaukia netikėto pasisekimo – daug žadantį pasiūlymą jai mesteli verslininkas Olegas. Tačiau bėdos jaunos merginos taip lengvai nepaleis, nes ją išgąsdins naujoji kaimynė.

Na, o Fredas liūdesį nusprendžia skandinti svaigindamasis ir į pagalbą pasikviečia Laimą. Gero kąsnelio vis ieškanti šokėja ir šįkart neapsiriks. Kokias pinkles ji visai netikėtai paspęs Fredo mamai?

LRT žiūrovus sudomino ir  lietuviškų dainų vakaras muzikiniame projekte „Auksinis balsas“ bei didžiausias intelektinis žaidimas Lietuvoje „Auksinis protas“

1.       Radijo laida „Paraštės“

2.       „Emigrantai“

3.       Serialas „Meilė kaip mėnulis“

4.       „Auksinis balsas“

5.       „Auksinis protas“