Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – meilės kančios ir intrigos

LRT.lt2015.09.08 13:45

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Didžiausio LRT Mediatekos lankytojų dėmesio praėjusią savaitę sulaukė radijo laida „Paraštės“

Laidos vedėjai Beata Tiškevič ir Richardas Jonaitis kalba tema, kuri, pasak jų, artima kiekvienam kvėpuojančiam organizmui, nes dažnai mes kvėpuojame labiau ne deguonimi, o meile. 

Meilė, kuri sugeba įkvėpti ir iškvėpti mūsų visą džiaugsmą, mintis ir gyvenimą, – tai praėjusio sekmadienio laidos „Paraštės“ tema. Svečiuose viešėjo politikos mokslus baigęs poetas Mantvydas Leknickas. Kartu su juo laidos vedėjai prisiminė, dėl ko priverkė pagalves, kam pirko gėles ir dėl ko norėjo numirti iš gėdos.

Populiariausiųjų sąraše visada sutinkamas naujasis LRT serialas „Meilė kaip mėnulis“.

Šioje serijoje Fredas ir Nora – oficiali šeima, tačiau santuoka Fredui džiaugsmo anaiptol neatneša. Nora akylai siekia tapti tikra verslininke. Užsukusi pas Olegą, ji ne tik sugeba įžeisti Austėją, bet ir pateikia jam intriguojantį pasiūlymą.

Žiūrovų susidomėjimo nepraranda ir jau šeštąjį sezoną skaičiuojanti socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“.

Pirmoje istorijoje – solidaus amžiaus sulaukusi, sunkias ligas įveikusi druskininkietė nepabijojo iššūkio ir išvyko ieškotis darbo į užsienį. Anglija jai nepatiko, bet užtat Paryžius moterį sužavėjo. Čia ji trejus metus dirbo auklyte ir dabar nenuleidžia rankų – tikisi rasti darbą ir gyventi Prancūzijos sostinėje, kol, kaip ji sako LRT Televizijos laidai „Emigrantai“, širdis nelieps grįžti į Lietuvą.

Antrajame pasakojime pasakojama, kaip įpusėjus spaliui, didelė Airijos lietuvių automobilių vilkstinė skubėjo į Balinrobą, kur vyko kraštiečių sąskrydis. Kai kurie jų suvažiavo iš netoliese esančių apylinkių, o kiti sukorė ir kelis šimtus kilometrų, kad galėtų pajusti gimtinės dvasią. Šioje fiestoje LRT Televizijos laida „Emigrantai“ sutiko jau ne vienerius metus svetur gyvenančius kraštiečius, kurie pasidalijo prisiminimais apie kartais nelengvą emigranto dalią.

LRT Mediatekos lankytojus domino ir laida „Mėnulio fazė“.

Šioje laidoje jos vedėjas Andrius Rožickas šventė gimtadienį. Jam „gimimo kompaniją“ palaikė vakaro laidos svečiai Emilis Vėlyvis ir Tautvydas Paulius Augustinas Augustinas. Šia neeiline proga Rokas Jama širdies ritmu sueiliavo muzikinį sveikinimą. Taip pat laidoje pasirodė naujas, spindintis veidas – laidos reporteris Viačeslavas.

LRT žiūrovus sudomino ir gyvenimo būdo laida „Stilius“. Praėjusią savaitę laidoje pasakotos trys istorijos.  

Pirmojoje – pasaulį išmaišęs ir šiuo metu Norvegijoje su šeima gyvenantis altininkas Povilas Syrrist-Gelgota, kasmet su žmona Turil viešintis Tauragnuose. Čia jie turi tipišką lietuvišką sodybą, greta gyvena plati Gelgotų giminė. Abu sutuoktiniai puikiai šneka vienas kito kalba, abiejų pavardės identiškos, primenančios tiek vyro, tiek žmonos giminės vardą. „Stilius“ aiškinosi, kaip šį pora derina savo identitetą, kaip atranda abiem vienodus privalumus ir kaip kuria gyvenimą tarp Lietuvos ir Norvegijos.

Antrajame pasakojime medikė Kristina Cikanauskienė apie mitybos ypatumus kalbėjo argumentuotai. Kaip ir ką valgyti, kad būtum sveikas, laimingas ir neišleistum maistui gausybės pinigų? Klausimas, kurį mūsų dienomis interpretuoti galima įvairiai. 

Trečias siužetas – kūrybinių žmonių gyvenimas be užuolankų ir atvirai. „Stilius“ kalbėjosi su aktore Viktorija Streiča ir režisieriumi Kęstučiu Jakštu.

1.       Radijo laida „Paraštės“

2.       Serialas „Meilė kaip mėnulis“

3.       „Emigrantai“

4.       „Mėnulio fazė“

5.       „Stilius“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt