Tavo LRT

2015.09.08 13:45

LRT žiūrovams ir klausytojams – „Didysis muzikų paradas“

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šeštadienį LRT žiūrovams ir klausytojams bus pristatytas koncertas-maratonas „Didysis muzikų paradas“. Koncerto įrašu bus galima mėgautis šeštadienį nuo 17 val. iki 22 val. per LRT Kultūros ir LRT Lituanicos kanalus bei LRT Klasikos programą.

Šeštadienį LRT žiūrovams ir klausytojams bus pristatytas koncertas-maratonas „Didysis muzikų paradas“. Koncerto įrašu bus galima mėgautis šeštadienį nuo 17 val. iki 22 val. per LRT Kultūros ir LRT Lituanicos kanalus bei LRT Klasikos programą.

„Didysis muzikų paradas“ – tai nuo 1997 metų Lietuvos muzikų sąjungos organizuojamas didžiausias metų muzikos įvykis, pristatantis geriausius akademinės muzikos atlikėjus. 

„Praktiškai per vieną dieną galima susipažinti su tuo, ką geriausio turime Lietuvoje, su muzikų, kolektyvų, instrumentų įvairove. Ruošdami šventę žinome, kad kokybės garantija visų pirma yra atlikėjų meistrystė, jų muzikavimo kokybė“, – sako Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Pasak organizatorės, televizijos formatas muzikantams kelia ypatingų reikalavimų. Klausytis tradiciškai atliekamos muzikos per televiziją gali būti nuobodoka, todėl šiemet nuspręsta renginį nuspalvinti teatrališkumu. 22 kameriniai ansambliai ir 100 muzikantų savo kūrinius žiūrovams pristatys lyg mažus spektaklius.

„Labai džiaugiuosi, kad prieglobstį radome LRT televizijos studijoje, nes būtent televizija ir paskatino savaip modernizuotis. Šiais metais mes mėginame teatralizuoti, vizualizuoti skambančią muziką. Jeigu žiūrėsime į muzikos istoriją, labai daug scenos žanrų gimė būtent iš noro klausytojui pagelbėti savaip pamatyti muziką“, – pasakoja A. Žigaitytė-Nekrošienė.

Pasak jos, koncertas-maratonas labai sutrumpėjo. „Laikmetis toks, kad visi labai skuba. Sunku 10 valandų išlaikyti energiją ir dalyviams, ir klausytojams. Esame netgi patekę į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai trunkantis akademinės muzikos koncertas“, – teigia Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė. 

Tačiau, jos teigimu, „Didžiojo muzikų parado“ idėja – ne rekordų fiksavimas, o siekis parodyti, kad žanrų kaita gali pagimdyti tokį ilgą koncertą.  

Dar viena šių metų parado naujovė – jauni, nežinomi, veiklą pradedantys talentingi atlikėjai, kurie, organizatorės teigimu, išaugs į scenos meistrus.

„Kviečiu pasidomėti bent jau naujais vardais ir pamėginti pamatyti muziką per televiziją ar pasiklausyti per radiją“, – ragina viena iš organizatorių A. Žigaitytė-Nekrošienė.

Spalio 25 dieną, šeštadienį, nuo 17 val. iki 22 val. „Didįjį muzikų paradą“ galės stebėti LRT Kultūros ir LRT Lituanicos kanalų žiūrovai bei LRT Klasikos klausytojai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt