Naujienų srautas

Tavo LRT2014.10.21 11:22

A. Butkevičius: biudžetas yra labai ambicingas

2015 m. biudžetas yra labai ambicingas, nepaisant to, kad nėra aišku, kaip keisis ekonominė padėtis Europoje. Taip interviu LRT radijui sako premjeras Algirdas Butkevičius.

2015 m. biudžetas yra labai ambicingas, nepaisant to, kad nėra aišku, kaip keisis ekonominė padėtis Europoje. Taip interviu LRT radijui sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Šis biudžetas yra labai ambicingas, nežiūrint to, kad neaišku, kokia ateinančiais metais bus ekonominė situacija visoje Europoje. Stebime išorinius pokyčius, kurie [...] daro įtaką ir mūsų ekonomikai. Džiaugiuosi, kad Lietuva yra tarp lyderių, pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas, kuriant darbo vietas, plėtojant verslą ir sudarant sąlygas ekonomikai augti ilguoju laikotarpiu“, – teigia premjeras.

Pasak jo, kalbant apie biudžetą ir valstybės finansus, negalima užsiimti populizmu. Vis dėlto A. Butkevičius pastebi, kad kartais, kalbant apie tai, paskęstama smulkmenose.  

„Man, kaip Ministrui Pirmininkui, labai svarbu, kad šiame biudžete toliau būtų paliekamas 400 mln. litų finansavimas krašto apsaugai, [...] 180 mln. litų kaip tik pensijoms kompensuoti bus numatyta ateinančiais metais. Šiais metais jau mes išmokėsime 120 mln. litų.  

Taip pat reikia pabrėžti, kad 200 mln. litų skiriama socialinei atskirčiai mažinti, pavyzdžiui, išmokoms daugiavaikėms motinoms, kurios augina penkis ir daugiau vaikų. Taip pat – minimaliai mėnesinei algai padidinti, socialinėms išmokoms, įsivedus eurą, apvalinti vartotojų naudai, kas sudaro net 100 mln. litų [...]. Papildomai 50 mln. liks švietimo sistemai, nežiūrint to, kad moksleivių skaičius Lietuvoje mažėja“, – interviu LRT radijui pažymi A. Butkevičius.

Antradienį Seime parlamentarai pradeda svarstyti 2015 m. biudžetą, kuris pirmą kartą yra parengtas eurais. Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų pajamos, įskaitant Europos Sąjungos ir kitą tarptautinę paramą, kitąmet turėtų siekti 9 mlrd. ir per 200 mln. eurų – kone 6 proc. daugiau negu šiemet. Valstybės biudžetas deficitinis – išlaidos apie 342 mln. eurų viršys pajamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą