Tavo LRT

2019.03.08 11:25

„Misija – Pasaulio Lietuva“: pasauliui mus pristato ne vėliavos, o žmonės

LRT.lt2019.03.08 11:25

„Misija – Pasaulio Lietuva“ tęsia kelionę, siekdama sujungti lietuvių bendruomenes visame pasaulyje. Šios savaitės filme – reportažai iš dviejų Vokietijos miestų: Štutgarto ir Liubeko. Čia įsikūrę lietuviai atskleis platų idėjų bei pažiūrų spektrą bei primins apie bendras vertybes.

„Nereikia mosuoti vėliavomis. Reikia tiesiog kokybiškai dirbti savo darbą, gerbti save ir kitus, nes pagal tai visas pasaulis sprendžia, kokia yra Lietuva“, – teigia menininkas Kęstutis Svirnelis, gyvenantis Štutgarte.

Štutgarte įsikūrę lietuviai ypatingai kūrybiški. Nors šis miestas garsėja automobilių pramone bei inžinerinėmis technologijomis, mūsų tautiečiai čia randa savo vietą tarp šiuolaikinio meno bei klasikinės muzikos ekspertų.

Štutgarte lietuviai atranda savo tapatybę per liaudies muziką. Saulius Vasiliauskis pasakoja, kad net ir šiais laikais per liaudies dainas galime pajausti ryšį su kartų kartomis, net iki senovės baltų.

„Šiame mieste lietuvių bendruomenė neturi pirmininko ar pavaduotojo, neturi beveik jokių oficialumų. Jos nariai patys imasi norimų darbų ar sprendžia problemas.

Čia kiekvienas bendruomenės narys jaučia atsakomybę už savo įnešamą dalį, o rezultatus mato ne kaip protokolą popieriuje, bet visur aplinkui: koncertuose, susitikimuose, tiesiog žmonėse“, – įspūdžiais dalijasi „Misija – Pasaulio Lietuva“ vedėjas Andrius Mamontovas.

TV žygio prodiuseris Vladas Linauskas džiaugiasi Liubeke išgirstomis istorijomis: „Liubeke galėjome iš pirmų lūpų išgirsti apie „vilko vaikus“ – vokiečius, kurie per karą bėgo į Lietuvą ieškoti maisto bei prieglobsčio. Gera matyti, kad jie, grįžę į Vokietiją, padėjo steigtis lietuvių bendruomenėms“.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ komanda braižo vis platesnį pasaulio lietuvių geografijos žemėlapį. Daugėja ne tik miestų, bet ir įžvalgų apie Lietuvos ateitį, apie tai, kas mus jungia bei kas mes esame. Nuo sudėtingų išgyvenimų užsienyje ir dramatiškų grįžimo istorijų iki sėkmingų

Lietuvos meno bei muzikos laimėjimų – visa tai pamatysite naujoje „Misija – Pasaulio Lietuva“ dalyje.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ jau šį šeštadienį 18.15 val. per LRT PLIUS. Ved. Andrius Mamontovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.