Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Istorijos detektyvai“: apie moterų grožį LDK ir Lietuvos karalystės paslaptys

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Kaip Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje dailindavosi moterys? Kokias paslaptis užmena Mindaugas II-asis?  Atsakymus į šiuos klausimus bei kitokį požiūrį į senovės lietuvių religiją pamatysite „Istorijos detektyvuose“. 

Kaip Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje dailindavosi moterys? Kokias paslaptis užmena Mindaugas II-asis? Atsakymus į šiuos klausimus bei kitokį požiūrį į senovės lietuvių religiją pamatysite „Istorijos detektyvuose“. 

Senovėje moterys taip pat daug dėmesio skyrė savo grožiui. Dėl jo daug paaukota net ir tiesiogine prasme – į įvairius grožio papildus buvo dedamas švinas, kuris yra kenksmingas sveikatai.

Kita tema – senovės lietuvių religija. „Nėra kito veiksnio, kuris priverstų žmogų stovėti. Kad stovėtum reikia į kažką remtis. Norint stovėti reikia, kad šviesulys virš galvos būtų, į kurį tu galėtum augti. Tai ir yra religija“, – sako mitologas Dainius Razauskas.

Ir galiausiai bus tyrinėjamos Lietuvos karalystės paslaptis. Kaip lietuviai, pasinaudodami vokiečių hercogu, 1918 metais bandė pergudrauti tiek vokiečius, tiek lenkus? Ar Lietuvos taryba išdavė Lietuvą, pasirinkdama kandidatą į šalies vadovus iš priešininkų stovyklos?

„Istorijos detektyvai“ su Virginijumi Savukynu – šeštadienį 13.00 val. per LRT televiziją.