Tavo LRT

2014.10.16 09:57

Išpildyta svajonė pamatyti gyvus delfinus praskaidrino kaunietės gyvenimą

LRT.lt 2014.10.16 09:57

Keturis dešimtmečius delfinų atvaizdus kolekcionuojanti Leonarda iki gyvenimo pabaigos prisimins, kaip pirmą kartą pakštelėjo gyvam jūrų žinduoliui į nosį.

Keturis dešimtmečius delfinų atvaizdus kolekcionuojanti Leonarda iki gyvenimo pabaigos prisimins, kaip pirmą kartą pakštelėjo gyvam jūrų žinduoliui į nosį. Lyg to būtų maža, užkietėjusiai delfinų gerbėjai TV studijoje kompaniją palaikė ir dar vienas „delfinas“ – dainininkas Stano. Kokių nuotykių patyrė delfinų apsuptyje atsidūrusi kaunietė, bus galima pamatyti antrojoje televizijos šou „Svajonę turiu“ laidoje šį ketvirtadienį LRT televizijos eteryje.

„Delfinai mane lydi didžiąją gyvenimo dalį, tačiau iki šiol tas bendravimas vyko nuotoliniu būdu – per televizorių, per knygas, per savo kolekciją, kurioje – šimtai delfinų įvairiausiais pavidalais. Jei dauguma turi kiaules taupykles, tai aš – žinoma, delfiną-taupyklę. Bet gyvo susitikimo su šiais gražuoliais niekas neatstos. Tai buvo kažkas nepakartojamo ir fantastiško, nušvietusio mano dienas ryškesnėmis spalvomis“, – kalbėjo senjorų troškimus pildančio LRT televizijos šou „Svajonę turiu“ herojė.

Leonarda užsiminė, kad jos gyvenimas nebuvo rožėmis klotas, savo lėšomis ji negalėjo aplankyti taip mylimų delfinų. „Kai tik Klaipėdoje atsidarė delfinariumas, tuojau ten ir susiruošiau. Bet tuomet koją pakišo sušlubavusi sveikata, o vėliau trūko tiek lėšų, tiek ir tos pačios sveikatos. Tiesa, Danijoje gyvenantis sūnus žadėjo dovanoti gyvą delfiną, bet dabar jau gal to nebereikės“, – juokėsi ji.

Kaunietė pasigyrė, kad susitikimas patiko abiem pusėms – ir jai, ir delfinams. „Kaip sakė treneriai, su suaugusiais žmonėmis delfinai gan atsargūs ir santūrūs. O štai mane delfinariumo šešetukas pamėgo tą pačią sekundę. Patys norėjo apsikabinti, po to išvertė savo pilvus, kad juos pabučiuočiau. Akivaizdu, kad tai labai protingi padarai, jie gerai suprato, kad bendrauja su juos mylinčiu žmogumi“, – šypsodamasi svarstė Leonarda.

Televizijos studijoje moteriai talkino buvusios garsios grupės „Delfinai“ lyderis Stano. „Nors delfinus gyvai esu matęs ne kartą, man didžiausią įspūdį padarė kompanionės nuoširdumas, džiaugsmas ir tikėjimas savo svajone. Smagu, kad atsiranda vis daugiau galimybių pildyti žmonių svajones, ypač tų, kurie svajoja tyliai, nedrąsiai, kaip daugelis vyresnio amžiaus gyventojų Lietuvoje“, – sakė dainininkas.

Be Stano, šou „Svajonę turiu“ aplankė ir daugiau garsių žmonių. Atlikėja Birutė Petrikytė susižavėjo ponios Nijolės svajone paskraidyti su oro balionu, o dainininkas Egidijus Sipavičius nuoširdžiai palaikė Alvydą iš Ukmergės, kuriam visavertis gyvenimas neįsivaizduojamas be sporto ir masažo. Šias vertybes vyras norėtų skleisti ir kitiems. Ukmergiškis laidoje ne tik išmoks masažuoti, bet ir galės tobulinti įgūdžius masažo kursuose, o vėliau masažuoti ne tik artimuosius, bet ir visus norinčiuosius.

Kaip pildosi vyresnio amžiaus žmonių svajonės, žiūrėkite ketvirtadienį iš karto po „Panoramos“, 21.15 val. Vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis.