Tavo LRT

2014.10.16 06:08

V. Landsbergis apie kandidatus į Vilniaus merus: įtikino moterys, o ne vyrai

Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis atskleidė, kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus jam labiau prie širdies. Profesorius pirmenybę teikia kandidatuoti atsisakiusioms moterims.

Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis atskleidė, kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus jam labiau prie širdies. Profesorius pirmenybę teikia kandidatuoti atsisakiusioms moterims.

Atsakydamas į LRT Radijo laidos „60 minučių“ klausimą, ar tarp dabar viešai minimų pavardžių matytų geriausią kandidatą, V. Landsbergis svarstė: „Buvo pavardžių, kurios galėjo būti labiau įtikinančios. Tai buvo dvi moterys, kurioms teko atsisakyti. Vyrai nebuvo labai įtikinę.“

LRT.lt primena, kad pavasarį Vilniaus miesto konservatoriai savo kandidatu į Vilniaus merus buvo iškėlę Seimo narį Mantą Adomėną. Tačiau netrukus kandidatuoti pasiūlyta nepartinei Mildai Dargužaitei, o vėliau – buvusiai Andriaus Kubiliaus vyriausybės finansų ministrei Ingridai Šimonytei.

Jos abi, kurį laiką svarsčiusios, kandidatuoti atsisakė.

– Šiandien viena pagrindinių žinių Lietuvoje yra, kad Vilnius bankrutavo. Nepaisant to, labai daug kas jam nori vadovauti. Partijos renkasi geriausius kandidatus. Labai jau sunkiai sekasi su kandidatu konservatoriams Vilniuje. Kaip manote, kodėl?

– Vadovauti gali būti norinčių visuomet daug. Mano kažkada kurtoje partijoje laikydavomės principo, kad tikslas nėra vadovauti. Tikslas yra padaryti tai, kas reikalinga, padaryti gerų darbų, o tam reikia ir vadovauti. Reikia gauti įgaliojimą tam, kad tie darbai būtų padaryti. Norėčiau taip žiūrėti ir norėčiau matyti, kad iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pusės yra kandidatų, kurie turi matymą, ką reikia daryti ir ką jie pasiryžę daryti.

– Galėtumėte įvardyti tuos kandidatus?

– Nenorėčiau įvardinti, nes nelabai ir matau aiškiai kalbančių apie svarbiausius dalykus.

– Iš dabar viešai minimų pavardžių Jūs nematytumėte nė vieno?

– Buvo pavardžių, kurios galėjo būti labiau įtikinančios. Tai buvo dvi moterys, kurioms teko atsisakyti. Vyrai nebuvo labai įtikinę. Gal dar kas nors atsiras.

– Gal iš jaunimo tarpo galėtų Jus labiau kas nors įtikinti?

– Jaunimas taip pat yra visoks. Yra jaunimo, kurį veda idealistiniai tikslai, visuomenės tikslai. Yra jaunimo, kurį veda ambicijos, noras būti viršuje labai gražiai matomu. Reikia, kad pasireikštų tas jaunimas, kuris nori pakeisti, ne tik kaip kokie nors reikalai tvarkomi Vilniuje, bet atnešti naujos dvasios. Pakeisti žmonių nusistatymą, jų požiūrį į gyvenimą ir į patį Vilnių. Vilnius gali būti geresnis. Lietuva gali būti geresnė, bet nuo Vilniaus labai daug kas priklauso. Jis neša didžiulę atsakomybę prieš visą Lietuvą.