Naujienų srautas

Tavo LRT2014.10.01 14:28

Britai galvoja apie atskirus traukinių vagonus moterims

Jungtinės Karalystės priemiesčių traukiniuose per metus seksualinių užpuolimų padaugėjo 21 proc. Šios šalies transporto ministrė sako, kad gali būti svarstoma skirti vagonus tik moterims.

Jungtinės Karalystės priemiesčių traukiniuose per metus seksualinių užpuolimų padaugėjo 21 proc. Šios šalies transporto ministrė sako, kad gali būti svarstoma skirti vagonus tik moterims.

LRT radijo bendradarbis Jungtinėje Karalystėje Ainius Lašas pripažįsta, kad kol kas toks sprendimas tėra svarstomas, tačiau sako, kad ši problema šalyje tampa vis rimtesnė.

– Ainiau, kiek rimti šie pasvarstymai? Kiek išaugo seksualinių nusikaltimų skaičius? Kokios priežastys?

Na, kol kas girdisi tik pasvarstymai. Bet kontekstas atrodo gana rimtai. Palyginus su praeitais metais, maždaug penktadaliu išaugo seksualinių užpuolimų viešajame transporte skaičius – maždaug nuo 900 iki 1100. Duomenys verčia susimąstyti, ir bandoma ieškoti kažkokių sprendimų.

– Su kuo tai susiję, kodėl auga seksualinio pobūdžio nusikaltimų skaičius traukiniuose?

Na, aš manau, kad šis sprendimas, apie kurį mes dabar kalbame, nepaliečia problemos šaknies. Iš kur tai kyla, labai sudėtinga pasakyti. Vieni sako, jog tai susiję apskritai su visuomenės seksualizacija, kai visokia prievarta ir panašūs dalykai yra lengvai prieinami internete. Iš kitos pusės, būtų galima kalbėti apie didesnius srautus – auga žmonių, naudojančių viešąjį transportą, skaičius, ir tai atitinkamai daro įtaką nusikaltimams.

– Ar tai yra tokia tema, kuri yra aptariama ne tik žiniasklaidoje, bet ir paprastuose žmonių pokalbiuose?

Kadangi aš negyvenu Londone, tai man truputį sunku apie tai kalbėti. Tačiau Tokijuje tai realiai veikia – piko valandomis yra skirti vagonai vien tik moterims. Aišku, ten nėra kažkokios policijos, bet realiai taip ir funkcionuoja. Taip, apie tai kalbama, tos problemos yra, ypač piko valandomis, kai žmonių labai daug ir gali būti vykdomi tokie užpuolimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi