Tavo LRT

2015.09.08 13:45

LRT įtrauks į Vilniaus japoniško sodo kūrimą

LRT.lt2015.09.08 13:45

Antradienį VšĮ Vilniaus japoniškas sodas ir Lietuvos radijas ir televizija (LRT) pasirašė sutartį, pagal kurią visuomeninis transliuotojas populiarins, viešins ir reklamuos sostinėje rengiamą statyti japonišką sodą ir jo kūrimo darbus, skelbiama pranešime spaudai.   

Antradienį VšĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ ir Lietuvos radijas ir televizija (LRT) pasirašė sutartį, pagal kurią visuomeninis transliuotojas populiarins, viešins ir reklamuos sostinėje rengiamą statyti japonišką sodą ir jo kūrimo darbus, skelbiama pranešime spaudai. 

LRT planuoja rengti ir transliuoti televizijos ir radijo laidas ne tik apie patį Vilniaus japonišką sodą, bet ir apie japonų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą, Rytų menus, japonų gyvenimo būdą, sodų ir parkų kultūrą, landšaftų architektūrą ir pan. Ypatingu Vilniaus japoniško sodo ir LRT bendradarbiavimo projekto globėju taps LRT Kultūros kanalas.

Laidų apie japonišką sodą ir japonų kultūrą vaizdo ir garso įrašais bus dalinamasi ir su svetainės LRT.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ LRT paskyros lankytojais. Juos LRT ketina ne tik informuoti, bet ir, pasitelkdama šiuolaikiškus interakyviosios komunikacijos būdus, interneto žaidimus, įtraukti į Vilniaus japoniško sodo kūrimą. Artimiausiuose planuose – Vilniaus japoniško sodo japoniško vardo rinkimai, į kuriuos bus pakviesti ir Lietuvos internautai.

Pasak LRT Komunikacijos ir teisių valdymo departamento vadovo Arno Zuikio, unikalus projektas – Vilniaus japoniškas sodas – leis sostinės gyventojams ir svečiams gyventi įdomiau, turiningiau leisti savo laisvalaikį, o naujas subtilus parkas miestą padarys gražesnį.

„Tai ne tik Vilniui ir vilniečiams, bet ir į sostinę atvykstantiems žmonėms skirtas projektas. Vilniuje bus dar daugiau tvarkingų, kultūringų, subtilių ir kartu žalių vietų. Čia bus sudaryta galimybių skleistis menams, susipažinti su Rytų kultūra. Atvykę pailsėti galės tiesiog pasimėgauti estetiniu reginiu. Mes matome jo akivaizdžią naudą visuomenei ir dėl to nusprendėme jį paremti per savo komunikacijos kanalus“, – tvirtina A. Zuikis.

Sutartyje numatyta, kad įrengtas Vilniaus japoniškas sodas taps ir LRT laidų filmavimo, transliacijų, renginių vieta, o vienas iš svarbių sodo objektų, pvz., alėja, bus pavadintas LRT Kultūros kanalo vardu.

VšĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ direktorė Laimutė Velionaitė labai džiaugiasi dėl to, kad į jos kvietimą tapti pagrindiniu Vilniaus japoniško sodo informaciniu rėmėju LRT atsakė teigiamai. „Objektyvumas ir visuomeniškas požiūris buvo pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos galimybę bendradarbiauti pirmiausiai pasiūlėme LRT. Šioje televizijos ir radijo komandoje dirba profesionalai, kurie, esu įsitikinusi, kūrybiškai ir objektyviai supažindins visuomenę su projekto eiga. O kadangi šis projektas didžiąja dalimi yra visuomeninis, tai prireikus ir pakvies visuomenę prisidėti prie jo įgyvendinimo“, – teigia VšĮ Vilniaus japoniškas sodas direktorė.