Tavo LRT

2015.09.08 13:45

„Auksinio balso“ žiūrovai išrinko disko karalių

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Šeštadienio vakarą LRT televizijos žiūrovai jau antrą kartą galėjo pareikšti savo simpatijas „Auksinio balso“ dalyviams. Šį kartą, po atkaklios kovos, disko karaliumi vainikuotas Edgaras Lubys, tačiau bendroje dviejų laidų lentelėje pirmauja Jurga Šeduikytė.   

Šeštadienio vakarą LRT televizijos žiūrovai jau antrą kartą galėjo pareikšti savo simpatijas „Auksinio balso“ dalyviams. Šį kartą, po atkaklios kovos, disko karaliumi vainikuotas Edgaras Lubys, tačiau bendroje dviejų laidų lentelėje pirmauja Jurga Šeduikytė. 

Auksinius savo balsus išbandė ir disko stiliaus egzaminą laikė J. Šeduikytė, Daiva Starinskaitė, Kristina Jatautaitė, Monika Liu, Aistė Lasytė, Deividas Norvilas (Deivis), E. Lubys, Egidijus Sipavičius, Antanas Zakarauskas ir Povilas Meškėla.

„Auksinio balso“ komisija nesikeičia. Dalyvius vertino muzikologė Zita Kelmickaitė, operos solistė Nomeda Kazlaus, smuikininkas Zbignevas Levickis ir dirigentas Vytautas Lukočius. Projektą veda aktorių duetas  – Arūnas Sakalauskas ir Giedrius Savickas.

Bendra lentelė:

1. J. Šeduikytė – 36 balai

2. Monika Liu – 36 balai

3. E. Lubys – 35 balai 

4. D. Novilas – 35 balai

5. A. Lasytė – 30 balų 

6. P. Meškėla – 29 balai

7. E. Sipavičius – 24 balai

8. A. Zakarauskas – 22 balai

9. K. Jatautaitė – 22 balai

10. D. Starinskaitė – 19  balų

Žiūrovų lentelė:

1. E. Lubys – 13 463 balsai  

2. D. Norvilas – 12 695 balsai 

3. J. Šeduikytė – 7131 balsas

4. Monika Liu – 6343 balsai 

5. P. Meškėla – 3950 balsų 

6. A. Lasytė – 3862 balsai 

7. A. Zakarauskas – 3683 balsai 

8. E. Sipavičius – 3289 balsai 

9. D. Starinskaitė – 3169 balsai 

10. K. Jatautaitė – 3073 balsai

Komisijos balai: 

1. D. Norvilas – 40 balų

2. J. Šeduikytė – 40 balų

3. P. Meškėla – 40 balų

4. E. Lubys – 40 balų

5. E. Sipavičius – 38 balai 

6. Monika Liu – 38 balai

7. D. Starinskaitė – 37 balai

8. A. Lasytė – 37 balai

9. K. Jatautaitė – 35 balai

10. A. Zakarauskas – 33 balai 

Pirmasis scenoje pasirodė Egidijus Sipavičius, jam talkino merginų šokių grupė. Dainininkas atliko kūrinį "One way ticket". 

„Viskas buvo tobula. Manau tam stiliui nereikia daug kasyti kirminų“, – šmaikštavo V. Lukočius.

Z. Levickis teigė tikėjęsis daugiau. Jam pritarė ir N. Kazlaus, turėjusi E. Sipavičiui pastabų. 

„Jis man priminė jaunystę“, – prisipažino Z. Kelmickaitė ir padainavo lietuviškąją kūrinio versija.

K. Jatautė disko vakarui pasirinko kūrinį „Happy“. „Venkite suspausto balso įspūdžio“, – siūlė operos solistė ir skyrė kol kas mažiausią balą. 

Z. Kelmickaitė mintimis vėl nuklydo į jaunystę bei pasidžiaugė puikiu atlikėjos įvaizdžiu.

„Man pasirodė labiau funky stilius“, – tvirtino Z. Levickis. V. Lukočius priekaištų pasirodymui neturėjo ir skyrė aukščiausią įvertinimą. 

P. Meškėla atliko dainą „Que sera mi vida“. Atlikėjas pripažino, kad šis kūrinys jam įsiminė dar vaikystėje. 

„Labai gražiai praskambėjo, puikūs sprendimai“, – gyrė N. Kazlaus. Jai pritarė ir kiti komisijos nariai bei vienbalsiai įvertino aukščiausiais balais.

Raudonplaukė „Liūdnųjų slibinų“ solistė nusprendė pasirinkti kūrinį „We are family“. Scenoje atlikėja ne tik dainavo, bet ir šoko su raudonplaukėmis šokėjomis.  

„Jūs dieviška, fantastiška. Kaip ji judėjo“, – žavėjosi V. Lukočius. Jam itin patiko tiek vokaliniai sugebėjimai, tiek scenos judesys. 

„Man trūko draivo“, – kolegai paprieštaravo N. Kazlaus. 

“Aš jums parašysiu 10, jei kitą kartą parodysite visą išraišką“, – avansu įvertino Z. Levickis.

Deivio pasirinkimas – kūrinys „Will it go round in circles“. 

V. Lukočius nusprendė, kad daina netinka vakaro temai, tačiau pasirodymą jis įvertino labai gerai. Operos solistei patiko tiek kūrinio aranžuotė, tiek D. Norvilo judesiai scenoje.

Dainą „I'm comin out“ atliko D. Starinskaitė. „Žmogus žino, ką daro. Ji tokia stilinga visomis prasmėmis“, – gyrė Z. Kelmickaitė.

„Pasigedau atsitiktinumo“, – kalbėjo Z. Levickis. Smuikininkas atlikėjai siūlė kitą kartą labiau atsipalaiduoti bei improvizuoti.

„Daina buvo blankoka ir skambėjo nuobodokai“, – nutarė N. Kazlaus. Dirigentas V. Lukočius pritarė, kad daina kiek nuobodi, tačiau D. Starinskaitės pastangas įvertino teigiamai.

„Man patiko, kad jūs iš tos sausumos sugebėjote padaryti kažką neblogo“, – privalumų pasirodyme įžvelgė V. Lukočius. 

E. Lubys pasirodė su kūriniu „Lucky“. 

„Puikus falcetas, kiek daug spalvų, jei taip ir toliau, gal tikrai ir auksą pasieksite“, – prognozavo Z. Kelmickaitė. Z. Levickis taip pat pagyrė pasirodymą.  

"Stilius yra, atlikimas yra, problemų – jokių. Jūsų akys šneka", – teigė N. Kazlaus. V. Lukočius pašmaikštavo, kad E. Lubys komisiją papirko šypsena, tačiau atlikimą taip pat įvertino labai gerai. 

Monika Liu disko vakarui nusprendė atlikti „Rock with you“.

„Susitvarkėte puikiai, tačiau tai – ne jūsų žanras“, – pastabų turėjo N. Kazlaus. 

„Nepatiko man tas numeris, bet jūs taip puikiai jį atlikote“, – juokavo Z. Levickis. Jo teigimu, atlikėja sudainavo itin įtaigiai.

Operos solistui A. Zakarauskui teko save išbandyti kitame muzikos stiliuje. Disko vakarui jis pasirinko kūrinį „I love the nightlife“.

Z. Levickiui pasirodymas nepatiko ir pasirodė nerimtas. Pastabų atlikėjui turėjo ir Z. Kelmickaitė bei V. Lukočius. Scenos kolegė N. Kazlaus apgynė A. Zakarauską. Jai labai patiko jo įvaizdis ir sceniniai sprendimai.

J. Šeduikytė atliko dainą „Dancing night“. Ją praėjusių metų „Eurovizijos“ atrankoje, Latvijoje, atlikėja dainavo su latvių grupe. 

„Puiku, kad išdrįsote atlikti šią dainą, o dar atlikote tiek judesių, kad negalėjau nei suskaičiuoti“, – žavėjosi Z. Levickis. 

N. Kazlaus gyrė dainininkės profesionalumą. „Labai gražiai jūsų balsas kontrastavo su tuo beprotišku ritmu“, – komplimentų negailėjo operos solistė. Kiti komisijos nariai taip pat turėjo tik teigiamus atsiliepimus. 

LRT televizijos pasididžiavimas, didžiausias Lietuvoje tikro garso koncertas „Auksinis balsas“ naujajame LRT sezone jau netrukus grįžta į eterį. Dešimt žinomų Lietuvos atlikėjų kiekvieną savaitę laikys muzikinį egzaminą, o juos vertins ne tik kompetentinga komisija, bet ir gyvą muziką mėgstantys televizijos žiūrovai.

„Auksinis balsas“ – jau nuo rugsėjo 20 d. LRT Televizijos eteryje kiekvieną šeštadienio vakarą, 21 val.