Tavo LRT

2015.09.08 13:45

12 žvaigždžių priėmė iššūkį – per 15 dienų taps „tikrais vyrais“

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2015.09.08 13:45

Jau netrukus LRT Televizijos eteryje pasirodys nauja laida „Tikri vyrai“.  Pilietiškumą ir patriotizmą skatinančiame, Lietuvos kariuomenę populiarinančiame dokumentiniame televizijos projekte sutiko dalyvauti 12 žinomų visuomenės atstovų.

Jau netrukus LRT Televizijos eteryje pasirodys nauja laida „Tikri vyrai“.  Pilietiškumą ir patriotizmą skatinančiame, Lietuvos kariuomenę populiarinančiame dokumentiniame televizijos projekte sutiko dalyvauti 12 žinomų visuomenės atstovų.

Tarp „Tikrų vyrų“ žiūrovai galės išvysti Andrių Mazuronį, Remigijų Šimašių, Jurą Poželą, Edviną Krungolcą, Ramūną Vyšniauską, Žydrūną Savicką, Gabrielių Liaudanską-Svarą, Jogailą Morkūną, Marijų Žiedą ir kitus.

Projekto dalyviai atstovauja įvairiausius sluoksnius, tai – mokslininkai, politikai, žinomi sportininkai, televizijos laidų vedėjai ir šou verslo atstovai.

Įvairių – su kariuomene nesusijusių – profesijų atstovai, palikę savo darbus, laisvalaikį ir net šeimas, nepabūgo panirti į tikrą karišką gyvenimą ir apsigyventi Rukloje. Vos per 15 dienų „Tikriems vyrams“ teks pereiti visą bazinį kario parengimo kursą ir išbandyti save ekstremaliose situacijose.

Donato Žvirblio nuotr. 

„Kiekvienam vyrui turbūt įdomu pažaisti su ginklais ir pabūti tikru kariu. Juolab kai tai nėra parodomasis filmavimas. Mes iš tikrųjų darėme visus dalykus“, – teigia sunkiaatletis R. Vyšniauskas. 

Per kelias dienas Rukloje projekto dalyviai išmoko elgtis su pistoletu, automatu, marširuoti bei suteikti pirmąją pagalbą. R. Vyšniauskas pasakoja, kad, praėjus kelioms dienoms po projekto filmavimų, su dalyvavusiais kalbėjęs, jog be ginklų rankose jaučiasi net kiek nepatogiai.

Po šios patirties sunkiaatletis sako įvertinęs kareivių darbą. „Daug ką matėme filmuose ir atrodė labai paprasta ir lengva. Savo kailiu teko patirti, kad kareivių darbas yra labai sunkus“, – teigia R. Vyšniauskas.

Sportininkas pasakoja, kad praėjus kelioms dienoms po projekto filmavimų su dalyvavusiais kalbėjo, jog be ginklų rankose jaučiasi net kiek nepatogiai.

Buvęs Europos čempionas neabejoja, kad projektas „Tikri vyrai“ sudomins LRT Televizijos žiūrovus. „Jis įdomus tuo, kad įvairių sričių žmones žiūrovai pamatys visai kitame amplua. Gali juos pamatyti ir šokant, ir dainuojant, tačiau toks projektas atskleidžia daug daugiau žmonių savybių“, – įsitikinęs R. Vyšniauskas.

Donato Žvirblio nuotr. 

„Tai buvo patirtis, kurios mano gyvenime dar nebuvo. Manau, kad tai – dalykas, kurį reikia išmokti. Ir ne tik dėl to, kad geopolitinė situacija dabar yra tokia neaiški“, – teigia LRT laidų vedėjas M. Žiedas.

Pasak jo, dienos, praleistos Rukloje, buvo labai turiningos. M. Žiedas pasakoja, kad viskas prasidėjo nuo uniformų ir ekipuotės dalinimo, o jau kitą dieną projekto dalyviai buvo išmokę valdyti ginklą. Supažindinti jie buvo ir su poligono taktikomis.

„Nuo batų pasimatavimo iki pirmos pagalbos sužeistiesiems bei mokymosi apsiginti nuo netikėto antpuolio miške“, – taip tris pirmąsias dienas praleistas Rukloje apibūdina LRT žinių vedėjas. Projekto dalyvis sako savo kailiu patyręs, kad kariškas gyvenimas yra labai sunkus.

„Tai nėra toks projektas, kur žvaigždės pasifilmuoja su ginklu ar pasistaipo prieš kameras su kamufliažine apranga. Čia iš tikrųjų viskas buvo kaip armijoje“, – tvirtina M. Žiedas. Pasak jo, niekas jokių nuolaidų nedarė. Visiem projekto dalyviams teko keltis 6 ryto, daryti mankštą, ant savo pečių nešti pilnas kuprines.

„Žiūrovai pamatys, kokia iš tikrųjų yra kariuomenė, nepapudruota ir nepagražinta“, – tikisi LRT laidų vedėjas. Jo teigimu, žiūrovai įsitikins, kaip tyliai ir sunkiai dirba vyrai kariuomenėje, vedini entuziazmo ir pareigos. 

Donato Žvirblio nuotr. 

„Nori taikos – ruoškis karui“, – sako stipriausias pasaulio žmogus Žydrūnas Savickas. Jis tikisi, kad naujasis LRT projektas „Tikri vyrai“ padės paskatinti jaunimą tarnauti ir susipažinti su kariuomene. 

„Pirmiausiai susipažinome su ginklų valdymu. Tai ne koks šaukštas ar šakutė, reikia susipažinti su saugumo taisyklėmis“,  – pasakoja galiūnas. Anot jo, dalyviai sužinojo ne tik teorinių, bet išbandė ir praktinių dalykų.

Ž. Savicko manymu, gyvenimas kariuomenėje – visai kitos nei įprastas. „Ten labai daug disciplinos ir užimtumo. Laisvo laiko praktiškai nėra, skirtingai nei civiliniame gyvenime“, – pasakoja vienas projekto dalyvių. 

Kokių lūkesčių vedini į kariuomenę atėjo ir su kokiais iššūkiais susidūrė kiti projekto dalyviai, paaiškės pirmoje „Tikrų vyrų“ laidoje jau spalio mėnesį.