Tavo LRT

2014.09.16 15:46

A. Butkevičius: Vyriausybė pritars siūlomam skalūnų apmokestinimui

Premjeras Algirdas Butkevičius įsitikinęs, kad Aplinkos ministerijos parengti nauji įstatymų projektai dėl skalūnų žvalgybos ir gavybos apmokestinimo nesusidurs su jokiomis kliūtimis ir bus priimti. 

Premjeras Algirdas Butkevičius įsitikinęs, kad Aplinkos ministerijos parengti nauji įstatymų projektai dėl skalūnų žvalgybos ir gavybos apmokestinimo nesusidurs su jokiomis kliūtimis ir bus priimti.  

„Aplinkos ministerija pateikė įstatymų projektus svarstyti Vyriausybei, ir trečiadienį Vyriausybės posėdyje jiems bus pritarta“, – tvirtina Ministras Pirmininkas.

A.Butkevičius sako, kad valdžios atstovai išnagrinėjo situaciją Rumunijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Lenkijoje – ten, kur vyksta skalūnų žvalgybos darbai. „Kai kurie politikai buvo ir nuvykę į šitas šalis, susipažino su ten esančia teisine baze. Teko jiems pabendrauti ir su visuomene, kuri pritarė, kad žvalgybos ir gavybos darbai tose šalyse būtų vykdomi. O mes Vyriausybėje artimiausiu metu pritarsime baziniams mokesčių tarifams“, – interviu LRT Radijui antradienį sakė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, tradiciniams angliavandeniliams siūloma nustatyti 12 proc. bazinį mokesčio tarifą, atsisakant diferencijavimo pagal gavybos vietą ir metinę gavybos apimtį.

„Netradiciniams angliavandeniliams, t. y., skalūnams, siūlomas 15 proc. bazinis mokesčio tarifas. Siekiant pritraukti investicijas į skalūnų žvalgybą ir gavybą, siūloma taikyti nulinį bazinį mokesčio tarifą skalūnams trejus metus nuo leidimo išgauti šiuos išteklius išdavimo datos, bet ne ilgiau nei iki 2020 m. sausio 1 d.

Papildomai dar siūloma 90 proc. šių išteklių mokesčio įskaityti į valstybės biudžetą, o 10 proc. – palikti savivaldybėms, kurių teritorijose išgaunami skalūnai, kad ir pačios savivaldybės būtų suinteresuotos investicijų pritraukimu į jų rajonus“, – kalbėjo premjeras.

Po to, kai šiems įstatymų projektams bus pritarta Vyriausybėje, jie keliaus į Seimą.

„Manau, kad Seime prasidėjus tų teisės aktų svarstymui svarstymu, jiems irgi bus pritarta. Ir kai šie įstatymai bus priimti, mes skelbsime viešąjį konkursą“, – sakė A. Butkevičius.