Tavo LRT

2014.09.12 19:32

LRT OPUS eteryje – nauja laidų serija „Temsta“

LRT.lt 2014.09.12 19:32

Devintą sezoną pradedanti radijo programa LRT Opus prie radijo imtuvų kvies pasitelkusi naujų balsų, gerai žinomų alternatyviosios muzikos mėgėjams. Jų vedamos naujos šio sezono vakaro laidos pasirodys rubrikoje „Temsta“ nuo 19 iki 21 valandos. Sezono startas – jau pirmadienį, rugsėjo 15 d.

Devintą sezoną pradedanti radijo programa LRT Opus prie radijo imtuvų kvies pasitelkusi naujų balsų, gerai žinomų alternatyviosios muzikos mėgėjams. Jų vedamos naujos šio sezono vakaro laidos pasirodys rubrikoje „Temsta“ nuo 19 iki 21 valandos. Sezono startas – jau pirmadienį, rugsėjo 15 d.

Pirmadienio „Temsta“ rubrika: Minimal Mondays

Laidą rengs seniausios elektroninės muzikos renginių serijos Lietuvoje atstovai, Minimal.lt komanda. Pasak autorių, jie ir toliau stengsis formuoti alternatyvius laisvo laiko praleidimo įpročius kiekvieną pirmadienį nuo 19 iki 21 val. Minimal Mondays repertuare – nuo neįpareigojančios elektronikos, dub, experimental ar ambient iki šokių aikštelėms tinkamo house, techno ar garage elektroninės muzikos stilių. Laidos vedėjai Milvydas Kezys (Samuel Tange) ir Laurynas Nalivaika (Endie).

Antradienį: Despotin’ Beat Club

Aštuntus metus skaičiuojanti urbanistinės elektronikos radijo laida Despotin’ Beat Club LRT Opus studijoje tiesiogiai dirbs antradieniais. Autoriai savo žanrinį spektrą  vadina ateities juodųjų muzika. Tai elektroninė muzika, visų pirma atkeliavusi iš Afrikos ir Karibų kraštų per pabėgėlius, vėliau įsikūrusius Europoje ir Amerikoje. Ši muzika padėjo pamatus šiandieniniams moderniems, netikėtai ir šviežiai skambantiems hip-Hop, R&B, house, garage, grime stiliams bei jų atmainoms. Laidos vedėjai Vitalij Puzyriov (Vaiper), Marius Mozūraitis (Bedim) ir Laurynas Rėčkus (Elboe).

Trečiadienį: Tropical Soundclash

Jau nebe pirmus metus skaičiuojantis draugiškos muzikinės dvikovos projektas, kuriam muzikiniai-stilistiniai rėmai negalioja – įtakos, pasak autorių, – nuo Afrikos iki Šiaurės ašigalio, nuo Tolimųjų Rytų iki Lotynų Amerikos, o laikotarpiai – nuo 40-ųjų iki ateities. Tropical Soundclash bus vedama Jamaikoje kilusiu muzikinės dvikovos formatu, kuriame didžėjai pasikeisdami varžosi dėl klausytojų simpatijų parinktai dainai. Projektas taip pat pasakos apie tolimųjų kraštų muzikines tradicijas ir šiandienos aktualijas, o taip pat pristatys pasaulio muzikos renginius ir svečius. Trečiadienio kovos – nuo 19 iki 21 valandos. Laidos vedėjai Vytautas Verseckas (Weedska) ir Artiom Soldatov (Souldatov).

Ketvirtadienį:  Raudonos rožės radijas

Jaunas ir talentingas indie muzikos atlikėjas Benas Aleksandravičius (ba.) kiekvieną ketvirtadienį nuo 19 iki 20 valandos taps ir radijo balsu naujoje laidoje Red Rose Radio (Raudonos rožės radijas). Laida atspindės šiuolaikinius rock, indie, alternative rock, indietronic, post-punk stilius, bus aiškiai orientuota į būgnus bei gitaras. Pats Benas tikisi, kad Red Rose Radio bus tai, kas atgaivins indie muzikos kultūrą Lietuvoje ir kvies su šia muzika susipažinti, prisiminti arba pamilti iš naujo. Laidos vedėjas Benas Aleksandravičius (ba.).

Ketvirtadienį: Lietuvos muzikos tinklaraščių valanda

Iš karto po Red Rose Radio vieną valandą naujoje LRT Opus rubrikoje turės ir žinomiausi šalies muzikiniai tinklaraščiai. Tai bus informacinė, apžvalginė ir muzikinė laida, kuruojama Ore.lt, Dubauskaite.lt, Suru.lt ir Manomuzika.lt žurnalistų. Kiekvieną ketvirtadienį nuo 20 iki 21 valandos.