Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Ar „Sveikinimų rate“ būtų galima priderinti melodiją prie sveikinimo?

LRT radijo „Sveikinimų ratas“ – ne pageidavimų koncertas ir tuo jis yra unikalus, sako šios laidos vedėja Loreta Jankauskaitė, raginanti klausytojus nesureikšminti dainų žodžių.  

LRT radijo „Sveikinimų ratas“ – ne pageidavimų koncertas ir tuo jis yra unikalus, sako šios laidos vedėja Loreta Jankauskaitė, raginanti klausytojus nesureikšminti dainų žodžių.   

„Klausantis „Sveikinimų rato“ – pačių žmonių sakomų sveikinimų ir melodijų – kartais kyla tokia mintis: ar nebūtų įmanoma, išklausius žmones, staiga priderinti melodijos – ne leisti kitą suplanuotą, o tokią, kuri atitiktų sveikinimo pobūdį“, – sakė LRT radijo nuomonių telefonu paskambinusi klausytoja.

Laidos vedėja L. Jankauskaitė teigia, kad pats pavadinimas „Sveikinimų ratas“ kalba apie tai, jog po dienos darbų 19 val. „kviečiame atsipūsti, pasidalinti besibaigiančios dienos džiaugsmais ir rūpesčiais ir kalbėti – žodžiai yra svarbiausias dalykas „Sveikinimų rate“.

Melodijos, „Sveikinimų rato“ vedėjos teigimu, yra daugiau fonas. „Labai dažnai pageidauju ir aš, ir daugelis klausytojų, kad skambėtų kuo daugiau ir instrumentinės muzikos, ir džiazo, ir seno gražaus folkloro. Mūsų muzikinė programa rengiama kelių muzikos redaktorių – lyg kaleidoskopas, muzikinė pynė“, – sako L. Jankauskaitė.

Ji atkreipia dėmesį, kad dirbdamas tiesioginiame eteryje niekuomet nežinai, kas paskambins, kas kalbės. „Viena pašnekovė sveikina anūką, kiti – senolį, dar trečias kviečia susitikti. Tai specialiai parinkti dainą ir ja, jos žodžiais iliustruoti sveikinimą būtų kažkaip labai jau keista. Nesureikšminkime dainų žodžių. Tai nėra pageidavimų koncertas ir tuo „Sveikinimų ratas“ yra unikalus“, – tvirtina L. Jankauskaitė.