Naujienų srautas

Tavo LRT2014.08.23 12:57

Klausiate – atsakome. Kokio gylio turi būti kapo duobė?

LRT radijo klausytojas Stasys ir Kaišiadorių teiraujasi, kokio gylio turi būti duobė, laidojant mirusįjį.  

LRT radijo klausytojas Stasys ir Kaišiadorių teiraujasi, kokio gylio turi būti duobė, laidojant mirusįjį.

„Kaišiadorių raj. Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta, kad kapo duobės, kurioje laidojami žmogaus palaikai, gylis turi būti ne mažesnis kaip 2 m“, – sako Kaišiadorių seniūnė Laima Katelevskienė. Anot jos, kapo duobės, kurioje laidojami kremuoti palaikai su urna arba kapsule (ar tiesiog išberiant juos į kapo duobę), yra ne mažesnis kaip 1m.

Norint palaikus laidoti tame pačiame kape, egzistuoja kapo ramybės laikotarpis. Jis negali būti trumpesnis kaip 25 m., tačiau yra įvairių išlygų, kurios priklauso nuo įvairių sąlygų – grunto ir t. t. „Dažnai būna, kad norima laidoti šeimos kapavietėje, kurios ramybės laikotarpis jau praėjęs, tačiau neturima artimųjų, kurie yra kapavietės šeimininkai, sutikimo“, – pasakoja Kaišiadorių seniūnė.

Norint tvarkyti kapavietę, taip pat reikalingas savininko sutikimas. „Uždegti žvakutę ant kito kapo visada galima, nieko nepažeisi, tačiau tvarkyti kitos kapavietės negalima“, – tvirtina L. Katelevskienė.

Jei kapavietė metus laiko yra neprižiūrima, reikia kreiptis į konkrečios seniūnijos seniūną raštu ir prašyti prižiūrėti, pataria Kaišiadorių seniūnė. Pasak jos, tokiu atveju per tam tikrą laiką priimamas sprendimas ir leidžiama kapavietę prižiūrėti. „Nuo to laiko žmogus įgyja teisę būti ten palaidotas praėjus tam tikram laikui“, – sako L. Katelevskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi