Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Ką daryti, jei miegoti trukdo naktimis dirbantis autoservisas?

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Jei naktimis miegoti trukdo didžiulis triukšmas yra net kelios institucijos, kurios gali jums padėti, sako Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus l. e. p. vedėjas Marius Urbonas. Anot jo, triukšmas nakties metu yra griežtai reglamentuojamas ir turi neviršyti 35 decibelų.

Jei naktimis miegoti trukdo didžiulis triukšmas yra net kelios institucijos, kurios gali jums padėti, sako Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus l. e. p. vedėjas Marius Urbonas. Anot jo, triukšmas nakties metu yra griežtai reglamentuojamas ir turi neviršyti 35 decibelų.

LRT.lt portalo skaitytojas Mindaugas iš Vilniaus kreipėsi į redakciją su skundu dėl naktimis dirbančių mašinų remonto dirbtuvių. „Netoli mano namų veikia autoservisas. Prieš savaitę jis pradėjo dirbti naktimis. Ką daryti? Karšta – atsidarai langą, o ten girdi įrankių triukšmą“, – skundžiasi skaitytojas.

Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus l. e. p. vedėjas M. Urbonas tvirtina, kad naktimis dirbti nedraudžiama. „Yra įmonės, dirbančios pagal savo darbo ritmą naktimis. Tai daryti galima, jei tik nepažeidžiamos teisės normos“, – sako jis.

Jei triukšmas naktimis per didelis,  gali būti kviečiama policija, ji fiksuos pažeidimą. „Viešosios rimties trukdymas nakties metu yra teisės aktų pažeidimas, pvz., kai kaimynas triukšmauja“, – nurodo M. Urbonas. Paprastai policijai užtenka liudininkų fiksuoti tam, kad tikrai buvo triukšmaujama. Reikalui esant, policija turi ir triukšmo fiksavimo aparatus.

Taip pat galima kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją ir išsiaiškinti, ar naktimis dirbantis autoservisas nepažeidžia taisyklių, ar tikrai darbuotojai turi dirbti naktimis. „Gal nėra būtinybės mašinas remontuoti naktį, juk dauguma autoservisų dirba dieną“, – svarsto pašnekovas.

Tačiau geriausia, pasak specialisto, kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą, kuris įvertins, ar triukšmas yra būtent iš to šaltinio. „Atliekami matavimai, siekiant rasti priežastinį ryšį“, – aiškina M. Urbonas. Vilniaus visuomenės sveikatos centras, pasak specialisto, išnagrinės, įvertins gyventojo skundą, jei triukšmas trukdo miegoti, drumsčiama rimtis nakties metu.

„Galima operatyvinė kontrolė – nuvykti į vietą matuoti neinformavus triukšmo sukėlėjo“, – pasakoja Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus l. e. p. vedėjas. Nebūtinai tą dieną pasiseks sugauti pažeidėją. Tačiau, jei Visuomenės sveikatos centras gauna paraišką ar skundą, elektroniniu paštu ar telefonu, tikrina situaciją ir sudaro tyrimo programą bei nurodo, kad pageidautina tą dieną atlikti matavimus.

Dar galima kreiptis į Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją, sako M. Urbonas. Tai daryti galima tiesiogiai arba per Visuomenės sveikatos centrą. Laboratorija gali pamatuoti triukšmą naktį, jei gyventojas įsileidžia į butą, sutinka, kad būtu atlikti matavimai.

„Vilniaus miesto savivaldybė savo struktūroje taip pat turi asmenis, kurie įvertina situaciją ir padeda miestiečiams“, – siūlo Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus l. e. p. vedėjas. Savivaldybė turi pažangią elektroninę sistemą, kurioje, jei žmogus skundą pateikia elektroniniu būdu, po kurio laiko galima pasižiūrėti, kaip vyksta to pažeidimo likvidavimas, kas yra daroma ar jau padaryta.

M. Urbonas tvirtina, kad nakties metu, nuo 22 iki 6 val. ryto, gyvenamosiose patalpose garso normos yra giežtos – 35 decibelai.

Vakare, nuo 18 iki 22 val. , taikomos šiek tik švelnesnės normos – 40 decibelų, dieną – 45 decibelai.

Gyvenamųjų namų teritorija matuojama 40 m spinduliu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą