Tavo LRT

2014.08.13 16:06

Pamatykite pirmąją „Gustavo enciklopedijos“ laidą

LRT.lt2014.08.13 16:06

Vaikų itin mėgstama laida „Gustavo enciklopedija“ į LRT televizijos eterį rudenį kops jau šešioliktą sezoną iš eilės. Laidos autorius bei režisierius Audrius Rakauskas įsitikinęs, jog populiarios laidos sėkmės paslaptis – didelis darbas bei nuolatinis noras atrasti kažką naujo. Vaikų profesorius Gustavas pasakoja ir apie naujus sumanymus, kuriuos netrukus ketina įgyvendinti.

Vaikų itin mėgstama laida „Gustavo enciklopedija“ į LRT televizijos eterį rudenį kops jau šešioliktą sezoną iš eilės. Laidos autorius bei režisierius Audrius Rakauskas įsitikinęs, jog populiarios laidos sėkmės paslaptis – didelis darbas bei nuolatinis noras atrasti kažką naujo. Vaikų profesorius Gustavas pasakoja ir apie naujus sumanymus, kuriuos netrukus ketina įgyvendinti.

Vaikams gerai žinomas laidos autorius A. Rakauskas primena, jog Gustavo personažas iš pradžių vaidino kitose laidose: „Kūrėme laidą „Labas rytas suraitytas“ kartu su Donalda Meiželyte bei Raimondu Paškevičiumi, kuris įkūnijo profesorių Knyslį. Kai šis projektas buvo panaikintas, gavau pasiūlymą kurti naują laidą su vienu personažu.“

Pirminis naujos laidos sumanymas, anot A. Rakausko, buvo sukurti pažintinę laidą apie mus supantį pasaulį. „Kartu su režisieriumi Raimondu Paškevičiumi laidoje atsakėme į klausimus, kaip susidaro debesys, kodėl lyja, kaip veikia geležinkeliai, kaip traukiniai išsilaiko ant bėgių, kam žmogui reikalingi kaulai ir pan. Laikėmės principo viską pasakoti kartu su personažu, kad jis visur dalyvautų“, – laidos kūrimą prisimena vaikų profesorius Gustavas.

Jūsų dėmesiui pirmoji „Gustavo enciklopedijos“ laida, transliuota 1999-10-02:

Žurnalistas bei režisierius teigia atradęs nišą, kuri jam yra įdomiausia ir geriausiai sekasi atlikti. „Vis dėlto, reikėjo įdėti labai daug darbo, supratau, kad reikia atrasti vis kažką naujo, ieškoti. Iš vienos pusės, 15 laidos metų yra nedaug, iš kitos pusės – galbūt penktadalis ar net daugiau žmogaus gyvenimo“, – svarsto A. Rakauskas.

Nuo pat pirmos laidos pasikeitimų taip pat įvyko labai daug, pasikeitė ir forma. „Ne viskas taip lengvai klojosi, reikėjo daug kur tobulėti. Stengėmės ir sugebėjome perimti technologijų privalumus. Technologijas taip pat reikia mokėti išnaudoti, kad būtų įdomu žiūrėti. Svarbiausia, kad patiems nedingo noras kurti laidas, valdžia ir aplinka taip pat palaikė mūsų norus, matė pastangas ir augantį laidos populiarumą, todėl skatino dirbti toliau“, – džiaugiasi A. Rakauskas.

Po filmo ketina išleisti naują knygą

Jau skelbta, jog ilgus metus LRT televizijos eteryje gyvuojanti laida rudenį, spalio mėnesį, pasirodys ir filmo pavidalu. Pirmasis pilnametražis lietuviškas filmas bus skirtas visai šeimai. Juosta „Gustavo nuotykiai“ taps pirmuoju lietuvišku 3D animacijos ir vaidybos filmu. Jis, kaip ir televizijos laida, visas buvo nufilmuotas ant žalio ekrano, o toliau kameromis užfiksuoti vaizdai yra papildomi kompiuterine grafika.

Filme „Gustavo nuotykiai“ visą šeimą įtrauks nepamirštama kelionė ir nuotykiai, besidriekiantys nuo įvairių Žemės kampelių iki pat vandenyno gelmių ir net kosmoso.

Pagrindiniais filmo herojais taps specialusis korespondentas Gustavas ir profesorius Velykis Kalėdauskas-Kučys. Režisierių Vaido Lekavičiaus ir Augustino Griciaus filme jie aiškinsis įvairiausias įdomybes: ką dabar veikia Baronas Miunhauzenas, kur klajoja kapitonas Nemo ir kaip sekasi Robinzonui Kruzui? Keliones dievinantis Gustavas sutiks ne tik įdomiausių pasakų ir nuotykių pasakojimų personažų, bet ir patirs netikėtų atradimų.

A. Rakauskas atskleidžia, jog po filmo pasirodymo didžiuosiuose ekranuose planuoja išleisti ir knygą: „Paprastai parašomi romanai, o tuomet kuriamas filmas. Tačiau aš knygą jau parašiau, ji pasirodys po filmo. Pagalvojau, kad perskaičius knygą gali sužinoti intrigą ir tuomet bus neįdomu žiūrėti filmą, todėl knygą išleisime kiek vėliau.“