Naujienų srautas

Tavo LRT2014.08.11 09:14

E. Lucasas: V. Putinas pats sau paspendė spąstus

Padėtis Ukrainoje pablogės – galime tikėtis didesnės Rusijos intervencijos, vadinamojo „humanitarinio koridoriaus“ ir Rusijos „taikdarių“. Taip mano britų žurnalistas ir „The Economist“ redaktorius Edwardas Lucasas.

Padėtis Ukrainoje pablogės – galime tikėtis didesnės Rusijos intervencijos, vadinamojo „humanitarinio koridoriaus“ ir Rusijos „taikdarių“. Taip mano britų žurnalistas ir „The Economist“ redaktorius Edwardas Lucasas.

„Vladimiras Putinas pateko į spąstus, kuriuos jam paspendė jo paties propaganda ir retorika. Jam sunku apsisukti ir grįžti atgal arba keisti veiksmų kryptį, todėl jis įstrigęs su savo ksenofobiška ir agresyvia užsienio politika, kuria bandoma paslėpti nevykusią vidaus politiką“, – interviu LRT radijo laidai „Ryto garsai“ sako E. Lucasas.

– Kaip vertinate V. Putino sankcijas Europos Sąjungai (ES) ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV)? Kas, Jūsų manymu, nukentės labiau – Vakarai ar pati Rusija?

– Manau, kad rusams vakarietiškų maisto produktų reikia labiau nei Vakarams – juos parduoti Rusijai. Yra daugybė kitų vietų, kuriose galime parduoti savo produkciją. Rusijos rinka – didelė, tačiau ji nėra milžiniška. Sankcijos gali sukelti problemų individualioms įmonėms, kurios didelę dalį produkcijos parduoda Rusijoje.

Jau prieš porą metų įspėjau ir jusų, ir kitas Vakarų kompanijas, kad šios netaptų itin priklausomomis nuo Rusijos rinkos, nes anksčiau ar vėliau nutiks kažkas blogo. Kalbant apie Vakarų sankcijas Rusijai, manau, kad neturėtume būti optimistiškai nusiteikę. Aš jas palaikau, tačiau nemanau, kad artimu metu pamatysime didelių pokyčių Kremliaus politikoje, pavyzdžiui, sugrąžintą Krymą arba sustabdytas kovas Rytų Ukrainoje. Manau, kad ateinantys keli metai bus labai nemalonūs.

– Kokią įtaką tai turės pasaulio ekonomikai?

– Neigiamą. Kaip matome, euro zonos atsigavimas yra ganėtinai silpnas. Šiandien tai liudija Italijos pavyzdys. Į šalį, kad ir kaip būtų keista, sugrįžta recesija. Taigi bet kas, kas menkina pasitikėjimą ir investicijas, yra nepageidautina. Esu įsitikinęs, kad V. Putinas tai supranta ir tikisi, kad tiek Vakarų, tiek Rusijos sankcijos išprovokuos kai kurių šalių spaudimą, kad su Rusija būtų elgiamasi švelniai. Man tai kelia nerimą: manau, V. Putinas tikisi būtent tokio scenarijaus.

– Kas laukia vėliau, kokie veiksmai seks po to?

– Manau, kad padėtis Ukrainoje pablogės – galime tikėtis didesnio masto Rusijos intervencijos, vadinamojo „humanitarinio koridoriaus“ ir Rusijos „taikdarių“. V. Putinas pateko į spąstus, kuriuos jam paspendė jo paties propaganda ir retorika. Jam sunku apsisukti ir grįžti atgal arba keisti veiksmų kryptį, todėl jis įstrigęs su savo ksenofobiška ir agresyvia užsienio politika, kuria bandoma paslėpti nevykusią vidaus politiką. Manau, kad reikalai bus nemalonūs artimiausius keletą mėnesių, o gal ir ilgiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi