Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kas yra agurklė ir kur ją naudoti?

Mėlynais žiedais žydinti, agurkais kvepianti agurklė gali būti ne tik prieskonis jūsų patiekalams, bet ir sveikatos šaltinis, teigia žolininkė ir vaistininkė Jadvyga Balvočiūtė.

Mėlynais žiedais žydinti, agurkais kvepianti agurklė gali būti ne tik prieskonis jūsų patiekalams, bet ir sveikatos šaltinis, teigia žolininkė ir vaistininkė Jadvyga Balvočiūtė.

LRT radijo klausytoja susidomėjo, kaip galima panaudoti agurklę.

„Ar čia vaistinis augalas? Ar čia žolės? Ar salotos? Ir ką reikia naudoti: šaknis, žiedus ar lapus?“ – teiraujasi klausytoja.

Pasak J. Balvočiūtės, vaistinė agurklė yra prieskoninis augalas. „Ji žydi mėlynais žiedais, atrodo gan netvarkingai“, – pasakoja žolininkė.

Šis sultingas augalas, anot jos, gali būti dedamas į šaltibarščius, salotas ir kitus maisto patiekalus, kuriuose tinka ši agurkais kvepianti žolė.

Vaistininkės teigimu, agurklė turi stiprių gydomųjų savybių, skatina regeneracijos procesus.

„Jeigu valgysime lapus arba iš agurklės spausime sultis, tikrai padėsime sau, ypač vyresniame amžiuje, kai retėja kaulai, silpsta sąnariai“, –  teigia J. Balvočiūtė.

Taip pat, žolininkės teigimu, agurklę galima susidžiovinti ir žiemą, o labai kosint naudoti bronchams atgaivinti, greičiau pagyti.

Vartojamas, pasak J. Balvočiūtės, yra visas žalias augalas. „Jeigu jis yra ką tik išaugęs geroje dirvoje, ten pakako vandens ir drėgmės ir jis auga vešliai, galima vartoti visą augalą, ypač sultims“, – nurodo vaistininkė.

Žinoma, iš žolinio augalo nepavyks išsispausti daug sulčių, tačiau J. Balvočiūtė teigia, kad vieno valgomojo šaukšto per dieną pakanka, ypač, jeigu jį išgersite rytais. 

„Vartoti agurklės šaknis pas mus nėra praktikos. Tačiau aš neabejoju, kad jas galima naudoti vonioms, vonelėms“, – mano specialistė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą