Naujienų srautas

Tavo LRT2015.02.12 21:38

M. Vojevodinas: nors kova bus apylygė, laimėti turėtų vokiečiai

Vokietis Manuelis Neueris – vienas geriausių pasaulio futbolo čempionato vartininkų, be to, brazilams nepadės Neymaras ir Thiego Silva, todėl vokiečiai atrodo stipresni, mano komentatorius Maksimas Vojevodinas. „Davidas Luizas su Dante nėra taip gerai susižaidę [...], o tuo vokiečiai turėtų pasinaudoti maksimaliai. Jei reikėtų prognozuoti, sakyčiau, kad bus minimali vokiečių pergalė arba po pratęsimo, arba per pagrindinį laiką“, – svarsto jis.

Vokietis Manuelis Neueris – vienas geriausių pasaulio futbolo čempionato vartininkų, be to, brazilams nepadės Neymaras ir Thiego Silva, todėl vokiečiai atrodo stipresni, mano komentatorius Maksimas Vojevodinas. „Davidas Luizas su Dante nėra taip gerai susižaidę [...], o tuo vokiečiai turėtų pasinaudoti maksimaliai. Jei reikėtų prognozuoti, sakyčiau, kad bus minimali vokiečių pergalė arba po pratęsimo, arba per pagrindinį laiką“, – svarsto jis.

M. Vojevodino nuomone, vokiečiai apskritai dar neatskleidė viso savo potencialo, prastokai šįkart žaidžia ir Mezutas Ӧzilas. Vis dėlto, anot jo, ir likusių pajėgų vokiečiams turėtų pakakti, kad jie įveiktų brazilus ir patektų į čempionato finalą.

Komandų pasiekimai skiriasi tik šiek tiek

Antradienio vakarą – pirmos pasaulio futbolo čempionato pusfinalio rungtynės. Susitinka Vokietijos ir čempionato šeimininkės Brazilijos rinktinės. LRT sporto žinių vedėjas Marius Andrijauskas mano, kad prognozuoti, kaip baigsis rungtynės, sunku – gali prireikti papildomų 30 minučių, galbūt ir 11 m baudinių. „Kaip girdėjote, FIFA atmetė brazilų apeliaciją dėl Thiago Silvos vienų rungtynių diskvalifikacijos, kurią žaidėjas gavo per rungtynes su Kolumbija. Brazilijai šiandien nepadės ir stuburo slankstelį per akistatą su Kolumbija susižeidęs Neymaras“, – primena M. Andrijauskas.

Pasak jo, Brazilijos strategas Luizo Felipe Scolari mano, kad komanda gali laimėti ir be Neymaro, įmušusio keturis iš aštuonių brazilų įvarčių. L. F. Scolari teigimu, Neymaras savo darbą jau atliko, dabar metas savąjį atlikti kitiems. „Per šias rungtynes žaisime ne tik už save ir mūsų visų svajones, bet ir už Neymarą bei viską, ką jis dėl mūsų nuveikė“, – brazilų trenerį cituoja žurnalistas.

M. Andrijauskas atkreipia dėmesį, kad žiniasklaida lygina ir abiejų rinktinių ankstesnę statistiką pasaulio čempionato pusfinaliuose. Brazilai pusfinalyje žaidė 10 kartų, vokiečiai – 12. Ir vieni, ir kiti laimėjo po septynerias rungtynes, tačiau brazilai pergalėmis finale džiaugėsi penkis kartus, o vokiečiai – tris. Dabartiniame FIFA reitingų lentelėje komandos žengia greta: Vokietija yra antra, Brazilija – trečia.

Prieš rungtynes su Brazilija, sako žurnalistas, Vokietijos strategas Joachimas Lowas ragina teisėjus būti dėmesingus, atkreipti dėmesį į pražangas, kad būtų išvengta skaudesnių traumų ir susidūrimų, kurių, anot J. Lowo, netrūko brazilų ir kolumbiečių susitikime. Jo manymu, bus nelengva žaisti su Brazilija, turinčia 200 mln. aistruolių palaikymo komandą.

„Dar J. Lowas pageidautų, kad per pratęsimą komandos turėtų teisę atlikti ketvirtą keitimą, – kalba M. Andrijauskas. – Įdomu tai, kad šios dvi tituluotos komandos pasaulio čempionate susitiks vos antrą kartą. 2002 m., kai Brazilija laimėjo čempionatą Japonijoje ir Pietų Korėjoje, būtent L. F. Scolari auklėtiniai nugalėjo Vokietiją rezultatu 2:0. O vokiečiai gali pasigirti tuo, kad jau ketvirtą kartą iš eilės žais pusfinalyje.“

Pasak M. Andrijausko, brazilai prisimena, kaip 1962 m. Brazilija gana anksti dėl traumos neteko savo geriausio žaidėjo Pele, bet ir tuomet jiems pavyko laimėti pirmenybes. Taigi Brazilija tikisi, kad lyderio netektis žaidėjus motyvuos papildomai.

Vokiečių galimybės truputį didesnės

Komentatorius M. Vojevodinas pirmiausia primena Brazilijos ir Kolumbijos rungtynes. Jo nuomone, kolumbiečiai darniam brazilų žaidimui nebuvo pasiruošę 100 proc. ir nesugebėjo realizuoti savo potencialo. Be to, greitas įvartis juos šiek tiek išmušė iš vėžių. „Daugeliui brazilai asocijuojasi su improvizaciniu, puolamuoju žaidimu, o šiame čempionate jie yra kiek kitokie, daug pragmatiškesni, atmosfera komandoje puiki, žaidėjai vienas kitą nuolat paragina ir per petį tapšnoja net ir už ne pačius reikšmingiausius epizodus“, – pastebi M. Vojevodinas.

Per kitas ketvirtfinalio rungtynes, komentatoriaus manymu, prancūzai galėjo žaisti šiek tiek aštriau ir turėjo keletą progų, bet įvykius aikštėje labiau kontroliavo vokiečiai: „Prancūzų žaidimo pakako tik tam, kad smūgį atliktų Mathieu Valbuena ir pačioje mačo pabaigoje Karimas Benzema. Bet Manuelis Neueris yra vienas geriausių šio čempionato vartininkų, taigi vokiečiai nugalėjo.“

Anot M. Vojevodino, per pusfinalio kovą vokiečiams taip pat turėtų sektis šiek tiek geriau jau vien dėl to, kad nebus Neymaro ir Thiego Silvos. Vis dėlto, pastebi jis, Neymarą brazilams pakeisti bus paprasčiau – išeis Willianas, todėl spaudimas kairiajame brazilų puolimo krašte išliks toks pats intensyvus. „Bet Davidas Luizas su Dante nėra taip gerai susižaidę, kaip D. Luizas su Thiego Silva. Nors atrodys jie labai efektingai, bet manau, kad jiems šiek tiek trūks tarpusavio supratimo, o tuo vokiečiai turėtų pasinaudoti maksimaliai. Jei reikėtų prognozuoti, sakyčiau, kad bus minimali vokiečių pergalė arba po pratęsimo, arba per pagrindinį laiką“, – svarsto komentatorius.

Jo žodžiais, vokiečiai apskritai dar neatskleidė viso savo potencialo, o Mezutas Ӧzilas dar žaidžia prastokai: „Metai „Arsenale“ jam akivaizdžiai neišėjo į naudą. Koks jis geras buvo sezono pradžioje ir kokį mes jį matome dabar, skiriasi kaip dangus ir žemė. Bet ir likusių pajėgų vokiečiams, mano manymu, turėtų pakakti, kad jie įveiktų brazilus.“

M. Vojevodino teigimu, finale būtų labai įdomu pamatyti brazilų ir argentiniečių akistatą, bet greičiausiai finale susitiks vokiečiai ir argentiniečiai. „Vis dėlto apskritai sunku kažką prognozuoti, nes antrame pusfinalyje žais praktiškai identišką futbolą demonstruojančios komandos, turinčios tuos pačius kozirius, labai panašią taktinę schemą. Argentiniečiai, kaip ir olandai, gali sužaisti su trimis vidurio gynėjais, kaip darė su bosniais. Vieni turi Arjeną Robbeną, kiti – Lionelį Messi, vieni – Higuainą, kiti – Robiną van Persie`į. Tiesa, rašoma, kad Sergio Aguero jau sveikas ir galės žaisti, tai papildomas Argentinos koziriukas, todėl argentiniečiai galbūt yra šiek tiek favoritai“, – mano sporto komentatorius M. Vojevodinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi