Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

LRT veidai. A. Tapinas tapo scenaristu: lietuviai Vengrijoje filmuoja dokumentinį serialą „The Wolfman“

Vengrijoje kartu su aštuonių žmonių komanda žurnalistas Andrius Tapinas filmuoja dokumentinį serialą „The Wolfman“. „Discovery“ televizijos užsakymu kuriamame šešių dalių dokumentiniame seriale A. Tapinui teko garbingas scenaristo darbas.

Vengrijoje kartu su aštuonių žmonių komanda žurnalistas Andrius Tapinas filmuoja dokumentinį serialą „The Wolfman“. „Discovery“ televizijos užsakymu kuriamame šešių dalių dokumentiniame seriale A. Tapinui teko garbingas scenaristo darbas.

„Man tai yra iššūkis. Tai yra nauji horizontai, nes ir kokybė, ir reikalavimai yra kitokie, prie kurių esame įpratę Lietuvoje. Pats procesas yra įdomus, nes filmuojame unikalų žmogų, kuris savo fermoje netoli Budapešto augina daugybę vilkų, lokių, šernų ir kitų laukinių gyvūnų. Mes su juo, galima sakyti, ir gulamės, ir keliamės (juokiasi). Jis tuos gyvūnus treniruoja, dresuoja ir nuomoja įvairioms kompanijos, kurios stato filmus. Mes tikimės, kad galėsime užfiksuoti patį gyvūnų parengimo procesą filmavimui, jų pervežimą į filmavimo aikšteles, patį filmavimo procesą, galbūt net kokią kino žvaigždę pavyks sugauti. Taip pat šio žmogaus dalyvavimą gelbėjimo operacijose, kai, pavyzdžiui, iš zoologijos sodo, ištrūksta kokie nors vilkai“, – portalui Žmonės.lt pasakojo A. Tapinas. Vyras pasakojo, kad jo darbas yra būti kartu su herojumi, kalbėtis su juo ir imti interviu.

Kaip pasakojo dokumentinio serialo scenaristu dirbantis A. Tapinas, kiekviena serija yra atskira istorija, todėl šią savaitę yra filmuojama viena serija, po poros savaičių filmavimo grupė grįš antrai serijai. „Vėliau žiūrėsime į sutartis, kada jos bus pasirašytos. Šią savaitę buvo atvykęs vienas prodiuseris iš Kanados, kuris stato filmą. Jis atliko meškų atranką, jei jis pasirinks mūsų herojaus mešką, tai mes su juo ir meškomis keliausime į Prancūziją, į filmavimo aikštelę. Kitas užsakymas – reikia didžiaragių elnių snieguotuose kalnuose. Jei patvirtins, tai žiemą važiuosime filmuoti į kalnus. Iš viso yra 6 serijos, kurios bus rodomos per „Discovery Animal Planet“ nuo kitų metų pavasario“, – pasakojo žurnalistas.

Kalbinti žmones yra vieną, tačiau dirbti su gyvūnais gali būti pavojinga, nes kartais neįmanoma prognozuoti jų veiksmų. Ar nejaučia baimės A. Tapinas filmavimo aikštelėje? „Man iš pradžių sakė, kad reikia priprasti. Stovėjome šalia prie 400 kilogramų sveriančios Karpatų meškos, kuri buvo ne itin geros nuotaikos, nelabai norėjo daryti tai, kas jai buvo sakyta, nėra malonu.  Matėme vilkų pjautynes, bet kažkaip labai aiškiai matosi, kad mūsų herojus gerai išmano savo darbą. Jis įeina į aptvarą, kuriame 4 vilkai nusiteikę pjautis, o jis plikomis rankomis juos sutvarko, nes jis yra gaujos vadas. Jis naudoja natūralią motyvaciją ir yra labai įdomu tai stebėti. Baimės nėra, nes žmogus daro tai labai gerai, yra savo srities žinovas“, – teigė A. Tapinas.

Susisiekus su projekto prodiuseriu Laurynu Šeškumi, jis pasakojo, kad A. Tapinas šiam darbui buvo pasirinktas neatsitiktinai. „Andrius yra patyręs rašto žmogus, televizijos žmogus, puikiai ir idealiai valdantis anglų kalbą, yra protingas ir profesionalus“, – portalui Žmonės.lt apie pasirinkimą kalbėjo L. Šeškus. Paklaustas, ar pasirinkimui turėjo įtakos tai, kad A. Tapinas parašė knygą „Vilko valanda“, o dokumentinis serialas yra statomas apie žmogų, kuris augina šiuos laukinius gyvūnus, L.Šeškus juokėsi: „Gal toks asociatyvus pasirinkimas. Gal kažkur pasąmonėje renkantis mums tai ir padėjo.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą