Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kas turi mokėti už rūsio apšiltinimą: pirmo aukšto gyventojas ar visi?

LRT.lt 2015.09.08 13:45

LRT.lt portalo skaitytojas kreipėsi į redakciją norėdamas išsiaiškinti, ar daugiabučio namo bendro rūsio lubas turėtų remontuoti savo ar visų gyventojų lėšomis.  

LRT.lt portalo skaitytojas kreipėsi į redakciją norėdamas išsiaiškinti, ar daugiabučio namo bendro rūsio lubas turėtų remontuoti savo ar visų gyventojų lėšomis.

„Gyvename daugiabučio namo pirmajame aukšte. Stogo remontui naudojamos visų gyventojų lėšos. Tačiau, kai reikia apšiltinti ir izoliuoti laiptinės rūsio lubas, namo administratorius mums aiškina, kad tuos darbus turime atlikti tik savo (gyvenančių tame bute) lėšomis“, – pasakoja vyras.

Pasak jo, bute nuolat juntami nemalonūs kvapai , drėgmė ir šaltis, sklindantys iš apačioje esančio rūsio, kurio lubos yra neizoliuotos ir neapšiltintos. Ar teisus namo administratorius, teigdamas, kad rūsio lubas tvarkyti galima tik pirmojo aukšto buto gyventojų lėšomis?

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos ir energetikos departamento Būsto renovavimo skyriaus vedėjos Stasės Kvederienės, kas priskiriama daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektams, nurodyta LR daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo 2 str. 15 punkte.

Daugiabučio namo pirmo aukšto perdenginio apšiltinimo darbams vykdyti namo butų ir kitų patalpų savininkai turi priimti sprendimą LR civilinio kodekso 4.85 straipsnyje nustatyta tvarka, t. y. surinkime ar balsuojant raštu, tvirtina specialistė.

„Pritarus remonto darbams, mokesčiai už atliktus darbus bus paskirstomi visiems namo butų ir kitų patalpų savininkams  proporcingai naudojamam naudingam plotui“, – teigia Aplinkos ir energetikos departamento Būsto renovavimo skyriaus vedėja.

S. Kvederienė besikreipusiam LRT.lt portalo skaitytojui siūlo svarstyti namui dalyvauti modernizavimo programoje. Valstybės remiamų, energinį efektyvumą didinančių, daugiabučio namo atnaujinimo priemonių plane numatomi ir rūsio perdangos šiltinimo darbai.