Naujienų srautas

Tavo LRT2014.06.13 10:04

Klausiate – atsakome. Ar gali tekti mokėti parduoto buto komunalinius mokesčius?

Pardavus nekilnojamą turtą būtina informuoti komunalinių paslaugų teikėją ir nutraukti su juo sutartį, priešingu atveju ir toliau teks mokėti už jo komunalines paslaugas, tvirtina teisininkas Artūras Razgūnas.  

Pardavus nekilnojamą turtą būtina informuoti komunalinių paslaugų teikėją ir nutraukti su juo sutartį, priešingu atveju ir toliau teks mokėti už jo komunalines paslaugas, tvirtina teisininkas Artūras Razgūnas.

LRT radijo klausytoja Anelė baiminasi, kad jai gali tekti mokėti mokesčius už jau parduotą butą.

„Pardaviau butą, bet mokesčiai ir toliau ateina mano vardu. Ar nebūsiu atsakinga, jei šeimininkas nesumokės mokesčių už šildymą ir kitus patarnavimus? Šeimininkas išvykęs ilgam į kitą valstybę“, – teiraujasi klausytoja.

Visos komunalinės paslaugos yra teikiamos dvišalių sutarčių pagrindu. Komunalinių paslaugų sutartis pasirašoma tarp paslaugų teikėjo ir paslaugų gavėjo. „Tais atvejais, kai keičiasi turto savininkas, apie tai reikia informuoti komunalinių paslaugų teikėją. Tada naujasis patalpų savininkas pasirašo naują sutartį dėl paslaugų teikimo su paslaugų teikėju“, – sako teisininkas A. Razgūnas.

Iki to laiko, kol senoji sutartis su senuoju patalpų savininku nėra nutraukta, jis yra atsakingas už pagal šią sutartį teikiamas paslaugas. „Šiuo atveju, jei sutartis nėra nutraukta ir tebėra galiojanti, paslaugų teikėjas gali reikalauti senojo turto savininko mokėti už suteiktas paslaugas“, – pažymi pašnekovas.

Vis dėlto, pasak teisės specialisto, senasis turto savininkas, taikydamas regreso teisę, gali išsireikalauti tokiu pagrindu sumokėtas pinigų sumas iš naujojo turto savininko.

„Mano siūlymas – kuo greičiau informuoti  komunalinių paslaugų teikėją apie tai, kad patalpų savininkas pasikeitė. Be to, reikėtų dėti visas pastangas, kad naujasis patalpų savininkas pasirašytų sutartį su paslaugų teikėju“, – teigia A. Razgūnas.

Pasak jo, buvusiai buto savininkei su turto pardavimo dokumentais reikėtų kreiptis į šilumos tinklus, elektros tinklus ir t.t. ir nutraukti senąją sutartį. Tokiu atveju ji sustabdys paslaugų teikimą ir sąskaitų siuntimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą