Tavo LRT

2014.06.15 09:59

Klausiate – atsakome. Ar yra kokių nors reikalavimų asmens parašui?

Lietuvos įstatymai nenustato jokių reikalavimų asmens parašui, tačiau rekomenduojama, kad būtų išskaitomas vardas ir pavardė, tai yra, būtų raidinių simbolių rinkinys.

Lietuvos įstatymai nenustato jokių reikalavimų asmens parašui, tačiau rekomenduojama, kad būtų išskaitomas vardas ir pavardė, tai yra, būtų raidinių simbolių rinkinys.

Portalo LRT.lt skaitytojas Saulius teiraujasi, ar yra keliami kokie nors reikalavimai asmens parašui. „Ar asmens dokumente galima pasirašyti bet kaip? Girdėjau, kad kitų parašai būna tiesiog pliusiukai ar varnelės. Koks turi būti asmens parašas?“ – klausia LRT.lt skaitytojas.

Policijos departamento Viešosios policijos valdybos Migracijos poskyrio viršininkė Daiva Vežikauskienė sako, kad šiuo klausimu yra tik rekomendacijų, bet ne įpareigojančių teisės aktų.

„Kažkada esame ieškoję apibrėžimo, kas tai galėtų būti. Yra įvairių institucijų pamąstymų, rekomendacijų, radome apibrėžimų, bet jie nėra įtvirtinti teisės aktuose, tad teisių ir pareigų nesukuria.

Tose rekomendacijose siūloma, kad galėtų būti išskaitomas vardas ir pavardė, kad tai turėtų būti raidinių simbolių rinkinys, bet tai nėra teisės aktas, kuriuo galėtume kaip teisės norma imperatyviai vadovautis“, – aiškina D. Vežikauskienė.

Migracijos poskyrio viršininkė prisimena atvejį, kai vienas pilietis vietoj parašo norėjo pasirašyti trimis šešetais. „Todėl ir domėjomės, ieškojome apibrėžimų, rekomendacijų. Mes, žinoma, atsižvelgėme ir į tai, ką galvoja kiti apie tą parašą, tačiau nepamenu, kuo baigėsi ši istorija, nes tas skundas tuomet buvo skirtas Vidaus reikalų ministerijai“, – tęsia D. Vežikauskienė.

Portalui LRT.lt pasiteiravus, ar gali tas pats asmuo pasirašinėti skirtingai, D. Vežikauskienė įspėjo, kad vėliau toks žmogus gali susidurti su tam tikromis problemomis.

„Jei jo asmens dokumente bus vienoks parašas, o sutartiniuose dokumentuose pasirašinės kitu parašu, jam gali kilti problemų“, – tvirtina Migracijos poskyrio viršininkė.