Tavo LRT

2015.09.08 13:45

LRT veidai. A. Tapinas: mano komandai laimėjimas būtų ir pusfinalis

Per pasaulio futbolo čempionatą žurnalistas Andrius Tapinas užsivilks 1997-ųjų čempionato raudoną Anglijos rinktinės aprangą. „Esu iš tų, apie kuriuos pasakoja anekdotus dėl nuolatinio nesėkmingo rinktinės pasirodymo“,  – juokauja A. Tapinas. Anglijos rinktinės galimybes čempionate jis vertina realiai – grupė stipri, todėl patekimas į pusfinalį jau būtų nemažas pasiekimas.

Per pasaulio futbolo čempionatą žurnalistas Andrius Tapinas užsivilks 1997-ųjų čempionato raudoną Anglijos rinktinės aprangą. „Esu iš tų, apie kuriuos pasakoja anekdotus dėl nuolatinio nesėkmingo rinktinės pasirodymo“,  – juokauja A. Tapinas. Anglijos rinktinės galimybes čempionate jis vertina realiai – grupė stipri, todėl patekimas į pusfinalį jau būtų nemažas pasiekimas.

A.Tapinas pasakoja, jog Anglijos rinktinę jis palaiko nuo 1986-ųjų pasaulio futbolo čempionato, vykusio Meksikoje. Jis pripažįsta, kad Anglijos futbolo rinktinė jam kėlė dar didesnį įspūdį, kai joje žaidė Gary Linekeris, Peteris Shiltonas. „Turbūt visų laikų mėgstamiausias mano futbolo žaidėjas yra Alanas Sheareris“, – tęsia A. Tapinas.

„Man įdomiausia žiūrėti „Premier“ lygą, stebėti, kaip Anglijos žiniasklaida nušviečia įdomius kampus. Daug sentimentų jaučiu Anglijos rinktinei“, – savo mylimos komandos pasirinkimo motyvus vardija A. Tapinas.

Už Angliją jis sirgs vilkėdamas šios rinktinės marškinėlius: „Turiu seną, 1997-ųjų Europos čempionato, antrąją Anglijos rinktinės raudonąją aprangą. Ji visuomet su manimi.“ 

LRT laidos „Pinigų karta“ vedėjas džiaugiasi, jog šiemet apie jo mėgstamos rinktinės galimybes pasaulio futbolo čempionate Brazilijoje šnekama labai atsargiai, nors įprastai prieš čempionatus teigiama, kad surinkta kone svajonių komanda, gerai turėtų pasirodyti Wayne`as Rooney, tačiau paprastai viskas baigiasi liūdnai.

„Dabar viskas vyksta labai ramiai ir atsargiai. Manau, viena iš priežasčių – sunki grupė. Ji tokia, kad reikėtų kalbėti apie tai, kaip iš jos reikėtų išeiti į kitą etapą. Manau, labai aiškiai apibrėžiami tikslai, kai žaidi prieš Urugvajų ir Italiją dėl vienos iš dviejų vietų. Kosta Rika taip pat nėra pati silpniausia rinktinė iš vadinamųjų autsaiderių“, – anglų grupę pristato A. Tapinas.

Jis viliasi, kad jo mėgstama komanda sugebės pateikti siurprizą šiame čempionate, tačiau nepatekimo į kitą etapą visišku košmaru nelaikytų. „Manau, realiausiai vertinant Anglijos rinktinės galimybes, laimėjimas būtų ir pusfinalis“, – sako A. Tapinas.

Dažniausiai futbolo rungtynes A. Tapinas stebi namuose, nes gyvena užmiestyje. „Planuojame savaitgalius ir vakarus, kai pas mane atvyks draugai, kartu žiūrėsime futbolą. Manau, važiuosiu ir į sirgalių zoną prie Baltojo tilto, galbūt susitiksiu bare su bičiuliais, tačiau, deja, ne stadione“, – portalui LRT.lt teigia A. Tapinas, žadantis stebėti beveik visas čempionato Brazilijoje rungtynes.

LRT žurnalistas pripažįsta, kad gyvai stebėti, kaip žaidžia jo mylima komanda, dar neteko, tačiau džiaugiasi, kad bus proga tai pamatyti, kai Vemblio stadione susitiks Lietuvos ir Anglijos rinktinės. „Už ką tuo metu sirgsiu? Gali sirgti už bet kurios šalies rinktinę, bet tikroji yra vienintelė“, – aiškina A. Tapinas.

Paklaustas, už ką serga tuomet, kai tarpusavyje žaidžia kitų šalių rinktinės, atsako, jog per kiekvienas išsirenka savo favoritą. „Jei tai komandos, kurioms nejaučiu ypatingai didelių simpatijų, stengiuosi sirgti už silpnesnę komandą. Kai žais Prancūzija ir Hondūras, sirgsiu už Hondūrą“, – tikina A. Tapinas.

Simpatiškos žurnalistui ir Pietų Amerikos rinktinės – Argentina ir Urugvajus. „Visada labai įdomu išsirinkti kelias komandas, kurios būtų „juodieji arkliukai“. Norėčiau, kad šiemet toli nueitų Belgija bei Bosnija ir Hercegovina. Būtų smagu, jei jos įkrėstų favoritams. Bet neturiu rinktinės ar žemyno, prieš kurį būčiau blogai nusiteikęs“, – tvirtina A. Tapinas.