Tavo LRT

2017.02.13 15:38

LRT veidai. M. Žiedas: kartais maloniau džiaugtis ne tokių garsių komandų pergalėmis

„Kartais visai smagu sirgti už kokią Naująją Zelandiją, nes juk ji futbole kažkuo labai nepasižymi“, – artėjant pasaulio futbolo čempionatui Brazilijoje kalba LRT žinių vedėjas Marijus Žiedas. Tuo metu garsių komandų pergalės nuspėjamos ir dėl to ne tokios įdomios.  

„Kartais visai smagu sirgti už kokią Naująją Zelandiją, nes juk ji futbole kažkuo labai nepasižymi“, – artėjant pasaulio futbolo čempionatui Brazilijoje kalba LRT žinių vedėjas Marijus Žiedas. Tuo metu garsių komandų pergalės nuspėjamos ir dėl to ne tokios įdomios.

Jis sako prisimenantis net labai senus čempionatus, kuriuos visuomet žiūrėdavo su tėčiu, tačiau šį pasaulio futbolo čempionatą planuoja stebėti kamerinėje aplinkoje – namuose su šeima.

– Ar žiūrėsite pasaulio futbolo čempionatą ir už ką sirgsite?

– Būtinai žiūrėsiu. O sirgsiu, kaip sakydavo mano tėtis, už gražų futbolą. Komandų favoričių neturiu.

– Gal turite kokių prognozių?

– Deja, nesu tiek įsigilinęs į futbolo pasaulį, kad galėčiau prognozuoti, bet gero žaidimo reginys bus tai, dėl ko mūsų šeima žada žiūrėti čempionatą. Ir praėjusįjį futbolo čempionatą žiūrėjome būtent dėl to, kad yra tiesiog gražu žiūrėti, kaip komandos pasirodo aikštėje, neturint jokių išankstinių nuostatų, kuri yra mielesnė ar geresnė.

Finaliniuose etapuose galbūt jau atsiranda prioritetų, bet iš principo jokių išankstinių nuostatų neturiu.

– Ar turite „europinio patriotizmo“?

– Gal ir taip. Kita vertus, mes ir Europoje turime ir draugų, ir ne visai draugų. Viskas priklausys nuo konkrečios situacijos, nes kartais visai smagu sirgti už kokią Naująją Zelandiją, nes juk ji futbole kažkuo labai nepasižymi. Kartais maloniau džiaugtis ne tokių garsių komandų pergalėmis nei tų, kurios, ir taip aišku, labai gerai pasirodys.

– Ar pats žaidžiate futbolą?

Pradinėse klasėse mes turbūt visi žaidėme futbolą, tačiau vėliau perėjau prie krepšinio. O dabartinė mano aistra yra beisbolas, kuris Lietuvoje yra beveik nežinomas, tačiau labai šaunus sportas, kuriuo siūlau visiems pasidomėti.

– Kurią vietą jūsų mėgstamiausių sporto šakų sąraše užimtų futbolas?

– Jis tikrai yra dešimtuke, o gal net ir penketuke.

– Galbūt Jūs turite kokių nors rungtynių žiūrėjimo tradicijų?

– Mano tėtis buvo futbolo entuziastas ir žaidėjas, todėl man futbolo čempionatai asocijuojasi su žiūrėjimu kartu su tėčiu. Prisimenu net labai senus čempionatus: televizorius, tėtis ir aš. Dabar, aišku, žiūrime su šeima, mano žmona taip pat labai mėgsta žiūrėti futbolą.

Futbolą maloniau žiūrėti namuose su visa šeima, nei eiti į barus ir rėkti su kitais, mums patinka kamerinė aplinka. 

Pasaulio futbolo čempionatas vyks birželio 12 – liepos 13 dienomis. Visas 64 čempionato rungtynes tiesiogiai rodys LRT: 56 rungtynės bus transliuojamos per LRT televiziją ir raiškiosios televizijos kanalą LRT HD, 8 – per LRT Kultūros kanalą. Visas rungtynes bus galima stebėti ir internetu (tik Lietuvos teritorijoje).