Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kaip pasiekti prezidentę?

Asmeninis prezidentės Dalios Grybauskaitės numeris nėra viešinamas, tačiau šalies vadovę vis tiek gali pasiekti jums rūpimas klausimas, jūsų nuomonė ar idėjos, sako vyriausioji prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.  

Asmeninis prezidentės Dalios Grybauskaitės numeris nėra viešinamas, tačiau šalies vadovę vis tiek gali pasiekti jums rūpimas klausimas, jūsų nuomonė ar idėjos, sako vyriausioji prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

LRT radijo klausytojas Romas prašo duoti prezidentės telefono numerį ir teigia norintis su ja susisiekti.

Asmeninis prezidentės D. Grybauskaitės numeris, kaip ir kitų aukštų valstybės pareigūnų, nėra viešinamas. Tikriausiai, jeigu visi jį žinotų, šalies vadovė turėtų atsiliepti į gausybę piliečių skambučių ir negalėtų atlikti kitų darbų ir pareigų.

Tačiau būdų pasiekti prezidentę yra. „Iš tikrųjų yra net keletas būdų ir galimybių, kaip galima perduoti prezidentei jums rūpimą klausimą ar išsakyti savo nuomonę, pasidalinti savo idėjomis“, – sako D. Ulbinaitė.

Internetiniame Prezidentūros tinklapyje prezidentas.lt galima parašyti elektroninį laišką prezidentei. Minėta skiltis taip ir vadinasi – „Laiškas prezidentei“, yra matoma tinklapio viršuje bei lengvai aptinkama.

Jeigu žmogus neturi interneto, į prezidentūrą galima paskambinti telefonu.

„Paskambinti tiesiai prezidentei galimybės nėra, tačiau galima rasti rūpimos srities patarėjo telefono numerį ir kreiptis į jį, išdėstyti rūpimą problemą“, – tvirtina D. Ulbinaitė.

Taip pat prezidentūroje yra specialus asmenų aptarnavimo skyrius, kurio telefono numeris skelbiamas viešai: 870664154. Paskambinus šiuo numeriu, atsiliepia žmones išklausanti darbuotoja ir visas išsakytas mintis, problemas ar pasiūlymus perduoda prezidentei, pasakoja šalies vadovės patarėja. Taip pat visada galima parašyti paprastą laišką, kuris tikrai pasieks adresatą.

D. Ulbinaitės teigimu, per metus prezidentūra gauna apie 5 tūkst. įvairių kreipimųsi: telefoninių skambučių, paprastų ir elektroninių laiškų. Prezidentės patarėja tikina, kad nė vienas jų nelieka neatsakytas.

Žmonės kreipiasi įvairiais klausimais: dėl žemės, teismų darbų, policijos, sveikatos apsaugos, pensijų, dėl greitųjų kreditų ir t.t.