Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kiek porcijų ledų galima suvalgyti per dieną?

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Kiek ledų porcijų sau galite leisti per dieną priklauso nuo įvairių dalykų: jų kalorijų, sudėties, jūsų svorio bei organizmo sugebėjimo toleruoti šaltus produktus. Taip teigia gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė.  

Kiek ledų porcijų sau galite leisti per dieną priklauso nuo įvairių dalykų: jų kalorijų, sudėties, jūsų svorio bei organizmo sugebėjimo toleruoti šaltus produktus. Taip teigia gydytoja dietologė Jūratė Dobrovolskienė.

LRT.lt portalo skaitytoja Monika teiraujasi, kiek porcijų ledų galima suvalgyti per dieną.

Anot dietologės J. Dobrovolskienės, ledų porcijų, kurias sau galite leisti suvalgyti per dieną, kiekis – labai individualus.

„Vienas gali valgyti tik jau aptirpusius ledus, kitas visiškai šaltus. Tai turbūt priklauso nuo imuninės sistemos atsako ir vidaus organų reakcijos“, – tvirtina dietologė. 

Dietologai ledus vertina kaip nekalčiausią desertą, nes tai yra pieno produktas, kuriame iš tiesų yra daug reikalingų maistinių medžiagų.

„Tačiau tai visgi yra desertas ir vartojamas jis turi būti kaip desertas. Per dieną tris kartus deserto juk nevalgote“, – sako J. Dobrovolskienė.

Kiek ledų sau galite leisti priklauso ir nuo jų kalorijų kiekio. „Ledų kaloražas svyruoja nuo 200 kilokalorijų standartinėje 60–75 gramų porcijoje iki sultinių ledų, kurių kalorijos skaičiuojamos dešimtimis“, – sako dietologė.

Taigi didelę reikšmę turi ledų sudėtis bei jų priedai: glaistas, vaflis ir t.t. 

„Nuo žmogaus svorio priklauso, ar jis nesidairydamas gali vartoti riebesnį ledą, o tiems, kas skaičiuoja kalorijas, rekomenduojame sultinius ledus“, – sako dietologė.

Ji siūlo pasigaminti net naminius sulčių ledus arba valgyti pieniškus ar jogurtinius ledus, kuriuose yra mažiausias riebalų kiekis. 

Tačiau sulčių ledai, pasak dietologės, skirti tik atsigaivinimui, mat jų maistinė vertė yra visiškai menka. Vertingesni yra pieniški ledai.

Žmogui, kuris prižiūri svorį ar turi problemų su cholesteroliu, populiarėjantis šaldytas jogurtas, kitaip žinomas kaip jogurtiniai ledai yra puikus pasirinkimas. „Riebūs ledai yra kenksmingi dėl sočiųjų riebalų kiekio ir riebiųjų rūgščių, kurios yra kaip statybinė medžiaga cholesteroliui kauptis“, – teigia J. Dobrovolskienė. 

Todėl, anot jos, jogurtiniai ledai yra tikrai geras desertas ir turi pirmenybę prieš riebius ledus.

Didžiausiems ledų mėgėjams – vaikams – per dieną dietologė siūlo ledus duoti atsižvelgiant į jų svorį bei dienos kalorijų normą. Antsvorio neturintys vaikai gali mėgautis keliomis porcijomis per dieną, tačiau šis desertas jokiu būdu neturėtų pakeisti kitų reikalingų produktų.

Be to, reikia nepamiršti, kad be saiko valgomas šaltas produktas gali sukelti ir nemalonių padarinių. „Jeigu valgysite penkias porcijas per dieną, o ne dvi, padidėja ir peršalimo galimybė“, – primena dietologė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi