Tavo LRT

2014.05.23 11:09

Kaip atskirti žaltį nuo angies?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2014.05.23 11:09

LRT radijo klausytojas iš Mažeikių teiraujasi, kaip atskirti žaltį nuo angies.

LRT radijo klausytojas iš Mažeikių teiraujasi, kaip atskirti žaltį nuo angies.

„Norėčiau sužinoti, kaip atskirti žaltį nuo angies. Ar yra kokie nors ženklai? Ar žaltys šnypščia, jei pamato žmogų?“ – domisi klausytojas. 

Jam atsako LRT radijo laidos „Gamta visų namai“ vedėjas Selemonas Paltanavičius.

„Žaltys visada yra daug plonesnis. Suaugę individai daug ilgesni, ne retenybė ir metro ilgio žaltys“, – teigia S. Paltanavičius. 

                       

Wikimedia comons nuotr.

Pasak gamtininko, žalčio žvyneliai ir visas kūnas iš viršaus yra metalinės spalvos, apačia – balta su juodais dryžiais, tačiau ryškiausios yra oranžinės, kartais geltonos dėmės galvos šonuose.

Angies spalva gali varijuoti, sako LRT radijo laidos „Gamta visų namai“ vedėjas. 

„Angys būna pilkai rusvos arba rusvos, kartais net labai tamsios, o nugaroje turi margą zigzagų juostą“, – tvirtina gamtos žinovas.

Wikimedia comons nuotr.

Šios gyvatės būna 60-70 cm ilgio, daug storesnės nei žalčiai. Į žmogaus pasirodymą, gamtininko teigimu, abu ropliai reaguoja vienodai. 

„Jei staiga prisiartini, šnypščia ir žaltys, ir gyvatė. Jų reakcija yra labai panaši“, – sako S. Paltanavičius. Agresyvūs gali būti ir žaltys, ir gyvatė, mano gamtos žinovas. Tačiau kanda šie gyvūnai tik tada, kai juos priminame, prispaudžiame arba kur nors užspeičiame ir roplys nebeturi kur pasitraukti. 

Tačiau taip nutinka retai, nes šie ropliai turi instinktą slėptis nuo žmogaus. 

„Paprastai išgirdę žingsnius, pamatę žmogų ar pajautę jį savo organais, kurie atskiria temperatūros pokyčius, jie iš karto slepiasi urvelyje“, – kalba S. Paltanavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt